Debakl u Ligi Evrope, posljednja nada je Sutjeska

Piše: Ognjen 526 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski klupski fudbal ove sezone u Evropi predstavljaće još samo Sutjeska poslije večerašnjih revanša prve runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

OFK Titograd propustio je večeras veliku priliku da eliminiše B36 Toršavn sa Farskih Ostrva. Poveli su Podgoričani već u 4. minutu golom Zorana Petrovića, ali su u nastavku gosti preko Hajnesena i Saga kreirali nevjerovatan preokret i spriječili “romantičare” da odigraju dvomeč sa Bešiktašem u sljedećoj rundi.

Budućnost je remizirala u Slovačkoj 1:1 sa Trenčinom, ali je elimiminisana jer je u prvom duelu pred svojim navijačima poražena 2:0.

“Plavi” su igrali slabo u uvodnih 45 minuta, a u nastavku je Mance doveo Trenčin u vođstvo 20 minuta prije kraja.

Tada su izabranici Zorana Govedarice zaigrali nešto bolje i u 83. minutu mogli su da izjednače.

Šulek je srušio Igora Ivanovića u svom kaznenom prostoru, ali je napadač “plavih” loše izveo penal i dao šansu Ševrinecu da se istakne.

U sudijskoj nadoknadi izjednačio je mladi Mihailo Perović, ali je to slaba utjeha za još jedno loše izdanje Podgoričana na međunarodnoj sceni.

Partizan je rutinski savladao Rudar 3:0 pogocima Pantića, Ožegovića i Gomeša i sa ukupnih 6:0 eliminisao Pljevljake.

Crna Gora ima još jednog predstavnika u Evropi, ekipu Sutjeske, koja će nakon ispadanja od Astane u kvalifikacijama za Ligu šampiona takmičenje nastaviti u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.

Rival Nikšićana biće jermenski Alaškert.

TRENČIN – BUDUĆNOST 1:1