Debakl protiv Moldavije

sport
Piše: sport 734 pregleda Dodaj komentar

crna gora fudbal moldavija fudbalska reprezentacija crne gore stefan savicFudbalska reprezentacija Crne Gore doživjela je debakl protiv Moldavije (2:5), u posljednjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Moldavija se u pojedinim trenucima poigravala sa našim timom, koji je i pored poraza osvojio treće mjesto u grupi.

Crna Gora se na najgori mogući način oprostila od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Moldavija je potpuno zasluženo slavila ubjedljivim rezultatom protiv indisponiranih izabranika Branka Brnovića.

Meč je otvorio Antonjuk u 28. minutu susreta. Mučio se naš tim da stvori šansu za gol, a do gola smo došli sa bijele tačke, u 55. minutu, kada je Jovetić„kašikom“ poravnao rezultat. Činilo se nakon toga da ćemo preokrenuti, ali uslijedio je debakl.

ArmašSidorenkoJonica i Antonjuk su dotukli naš tim. Odbrana je pravila velike greške, a Poleksić je i poklonio jedan gol gostujućem timu. Poraz je malo ublažio Jovetić, drugim pogotkom na meču.

Crna Gora je takmičenje u Grupi H završila na trećem mjestu sa 15 bodova. Ostvarili smo četiri pobjede, tri remija i tri poraza. Zanimljivo je da smo kod kuće osvojili samo pet, a u gostima deset bodova.

Crna Gora – Moldavija 2:5 (0:1)

Jovetić (pen) 55, 90+1. – Antonjuk 28, 89, Armaš 62, Sidorenko 64, Jonica 73.