Danska se ubjedljivom pobjedom revanširala Crnoj Gori

Piše: Vladan 874 pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija Crne Gore večeras je u Kopenhagenu pred punim tribinama Rojal arene poražena od svjetskih i olimpijskih šampiona rezultatom 37-26.

Crna Gora je dobro otvorila utakmicu prvim golom ali je potom Danska uz dva vezana uspjela da preokrene. Potom je naša reprezentacija izjednačila na 2-2 ali je uslijedila serija Danske 5-0. Domaći tim je održavao prednost da bi najveću prednost u prvom poluvremenu stekao pri rezultatu 13-6. Ipak, uslijedila je odlična serija našeg tima od 4-0 pa je zaostatak smanjen na tri gola. Tako je ostalo i na poluvremenu, rezultat je bio 14-11.

U nastavku je Danska odigrala mnogo bolje od Crne Gore i prednost je polako rasla. Pred sam finiš Danci su imali i najubjedljiviju prednost na utakmici kada je bilo 35-23, do kraja je crnogorski tim uspio da ublaži poraz, Danska je sa 11 golova razlike obradovala svoje navijače.

U drugoj utakmici naše grupe Ukrajina je kao gost uz dosta poteškoća savladala Farska Ostrva u gostima rezultatom 26-27.

Pretposljednje 5. kolo Crna Gora će odigrati u gostima 12. juna protiv Farskih Ostrva, dok će u posljednjem kolu dočekati Ukrajinu 4 dana kasnije.