Danka povela pa stala i ostala bez polufinala

Piše: Ognjen 612 pregleda Dodaj komentar
Danka Kovinić je ispala u četvrtfinalu turnira u Pragu pošto je poražena u tri seta od Belgijanke Janine Vikmajer.

Naša najbolja teniserka propustila je dosta prilika u ovom meču, a loši procenti prvog servisa uticali su da ne izbori još jednu veliku pobjedu i zaokruži sjajan nastup u Pragu.

Danka je u prvom setu igrala odlično i nakon što je dobila prva dva gejma u trećem je izgubila servis ali se brzo vratila na pravi kolosjek. Brejk je napravila već u četvrtom gejmu i povela 3:1 i do kraja seta izgubila je još samo gejm i sa 6:2 stigla je do prednosti u setovima od 1:0.

Ipak ni danas Kovinićeva nije zadražala visok nivo igre u drugom setu. Mučila se na servisu i to je ostavilo traga tako da je u drugom dijelu meča čak tri puta izgubila servis pa je 92. teniserka planete sa 6:3 poravnala rezultat u setovima.

Treći dio meča donio je najveću borbu i dosta preokreta. Danka je napravila brejk u prvom gejmu, ali je onda igubila četiri gejma zaredom i to dva puta svoj servis. Nije se predavala nakon toga, podigla je nivo igre i vratila se u meč. U sedmom gejmu uzvratila je brejk smanjila na 4:3 i servirala za izjednačenje. Ipak ni u tom momentu nije zadržala koncentraciju, a prvi servis je nije služio u trenucima odluke, pa je nekada velika belgijska nada koja je trebalo da naslijedi Enan i Klajsters došla do gejma i mogućnosti da servira za meč.

Naša teniserka opet je došla do šanse za brejk i novog povratka na meč, ali na 30:40 nije osvojila poen, pa je Vikmajer osvojila i naredna dva poena i plasirala se u polufinale poslije dva sata velike borbe.