Danka Kovinić u drugom kolu kvalifikacija za US open

Piše: Vladan 857 pregleda Dodaj komentar

Danka Kovinić izborila je plasman u drugo kolo kvalifikacija za US open, posljednji grend slem turnir u godini.

U prvom međusobnom duelu, najbolja crnogorska teniserka je u prvom kolu savladala Švajcarkinju, Koni Perin, 194. na WTA listi, sa 6:1, 3:6, 7:5, nakon dva sata i četiri minuta igre.

Naša teniserka je lako dobila prvi set, sa dva brejka, u drugom nije iskoristila tri brejk-šanse za vođstvo od 3:2, da bi Švajcarkinja prvim brejkom na meču povela 4:2.

Danka je odmah uzvratila ribrejkom, ali je poslije toga ponovo izgubila svoj servis, nakon čega je Perin lako sačuvala svoj servis i izjednačila rezultat u setovima.

U trećem, odlučujućem setu, obje teniserke su sačuvale svoj servis do 5:5, iako je Perin imala po jednu brejk-priliku u petom i sedmom gemu, dok Danka nije iskoristila brejk-šansu i prvu meč loptu na 5:4.

Crnogorska teniserka je brejkom u 11. gemu napravila presudan korak, a onda je tačku na meč stavila na svoj servis, bez izgubljenog poena.

Novljanka će u drugom kolu kvalifikacija igrati, prvi put, protiv Britanke Kejti Bolter, 250. teniserke svijete, koja je u prvom kolu eliminisala Amerikancu Danijel Kolins (6:4, 6:0).

Danka, trenutno 106. na WTA listi, do sada je dva puta igrala na glavnom turniru US opena, 2015. godine je stigla do drugog kola, dok je lani ispala u prvom…