Danka Kovinić u drugom kolu dubla u Bad Gaštajnu

Piše: Vladan 694 pregleda Dodaj komentar

Nakon što je prošla prvo kolo singla, Danka Kovinić je uspješno prebrodila i prvo kolu dubla na WTA turniru u austrijskom Bad Gaštajnu.

Najbolja crnogorska teniserka je u paru sa Stefani Fog bila bolja od austrijskog dubla Barbara Has – Patricija Majer sa 6:4, 7:5, za sat i 21 minuta igre.

U prvom setu je viđeno sedam brejkova, a jedan više su napravile Kovinić i Fog.

U drugom setu su Kovinić i Foz uzele brejk odmah u prvom gemu, i na 5:4 su servirale za pobjedu, ali su Has i Majer uzvratile brejkom i izjednačile na 5:5. Ipak, Kovinić i Fog su već u 11. gemu napravile ribrejk, a onda u sljedećem su iskoristile prvi meč loptu na svoj servis i okončale meč.

Danka je juče, u prvom kolu singla, porazila Čehinju Katerinu Sinjakovu sa 6:4, 6:4.

Novljanka će sjutra u drugom kolu igrati protiv Holanđanke Rišel Hogenkamp, koja je u prvom kolu pobijedila Hrvaticu Petru Martić sa 6:4, 6:3.

Danka je Holanđanku dobila na juniorskom Rolan Garosu 2010. godine.