Danka bez trona u Budimpešti

Piše: Ognjen 713 pregleda Dodaj komentar
Foto - Reuters

Danka Kovinić je poražena u finalu turnira u Budimpešti od Jane Čepelove 2:0.

Najbolja crnogorska teniserka imala je dosta šansi da pruži još jači otpor Čepelovoj, ali za razliku od rivalke nije koristila na najbolji način svoje šanse, pa je na krjau osvojila sedam gejmova, četiri u prvom, tri u drugom setu.

Kovinićeva je već u prvom gejmu izgubila servis, ali je u osmom uspjela da vrati brejk i da poravna na 4:4. Nakon toga nije iskoristila loptu da povede, dozvolila je rivalki dvije brejk šanse i prednost od 5:4, na kraju je za 34 mjesta bolje rangirana Čehinja dobila set 6:4.

Start drugog seta donio je čak tri brejka, a opet je Čepelova izašla kao pobjendica pošto je povela 2:1, pa 3:1. U šestm gejmu Danka je imala tri brejk lopet da se vrati u egal. Nije ih iskoristila i to je praktično značilo poraz. Čepelova je mirno privela meč kraju i slavila 6:3.

Danka je zaradila 25 poena i ostaće 125 na svijetu.