Danilo Pantić prvak Evrope!!!

Piše: Ognjen 897 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski džudista Danilo Pantić novi je prvak Evrope za juniore u konkurenciji do 100 kg!

On je u finalu prvenstva Evrope u austrijskom Obervartu iponom savladao Rusa Olega Abajeva poslije 2,44 minuta borbe.

Fenomenalni Pantić je svih pet borbi riješio iponom.

On je u polufinalnom meču kategorije pobijedio Slobodana Đordu iz Srbije.

U prvom kolu pobijedio je Austrijanca Arona Fara, dok je u drugom bio bolji od Njemca Domenika Šenefelda.

U meču za polufinale savladao je Rumuna Luku Kočaba.

Ostali crnogorski predstavnici u Obervartu nijesu uspjeli da se domognu borbe za medalju.

U kategoriji do 81 kilogram, Arso Milić je bio slobodan na startu, u drugom kolu je pobijedio Belgijanca Gregorija Dermoa, dok je u trećem izgubio od Moldavca Dorina Gotonoage.

U istoj kategoriji Novo Raičević u prvoj rundi poražen je od Poljaka Aleksandera Vrona, dok je u kategoriji do 100 kilograma Lazar Daković na startu izgubio od Rumun Botonda Konča.

U ženskoj konkurenciji, do 63 kilograma, Mirjana Milić poražena je u prvom kolu od Poljakinje Ane Isenko, a Ivana Šunjević od Ruskinje Kamile Badurove.

Do 70 kilograma, Jovana Peković je u prvom kolu pobijedila Poljakinju Ursulu Hofman, ali je u drugom izgubila od Aleksandre Samardžić iz Bosne i Hercegovine.

U kategoriji preko 78 kilograma Jovana Nikić na startu je izgubila od Mađarice Emeš Karpati.

Prvi takmičarski dan crnogorski džudisti završili su bez pobjede.

U kategoriji do 66 kilograma Jusuf Nurković je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom poražen od Aleksandera Raskopina iz Izraela.

U prvom kolu kategorije do 73 kilograma eliminisan je Balša Sinanović od Grka Vasilisa Mpalampanašvilija.

U istoj kategoriji Božidar Mugoša bio je slobodan na startu, dok je u narednoj rundi izgubio od Fincija Akija Lakonena.