Danilo Pantić izgubio meč za bronzu u Taškentu

Piše: Vladan 823 pregleda Dodaj komentar
Foto - EJU.NET

Trofejni crnogorski džudista Danilo Pantić osvojio je peto mjesto na Gran-priju u Taškentu.

Juniorski prvak Evrope iz 2015. godine, Pantić je efektno slavio u prve dvije borbe – iponom je rušio Uzbekistanca Šoberdi Rustanova a potom je prekidom dobio i meč sa Tadžikistancem Šarifjonom Nazrijevim. Za plasman u polufinale Pantić je na kazne izgubio od aktuelnog olimpijskog viceprvaka Azerbejdžanca Elmara Gasimova, koji ga je povukao u repasaž za bronzu.

U prvom meču repasaža Pantić je dobio Austrijanca Arona Faru, da bi neizvjesni meč za medalju izgubio od iskusnog Egipćanina Ramadana Darviša, osvajača svjetske bronze u Roterdamu 2009..

Gasimov, koji je na kaznene poene dobio Pantića, osvojio je zlatnu medalju u Taškentu.

Pantić je 5. mjestom dobio 252 boda na olimpijskoj listi kategorije do 100 kilograma.