Danilo Pantić izgubio meč za bronzu u Pragu

Piše: Vladan 797 pregleda Dodaj komentar
Foto - EJU.NET

Crnogorski džudista Danilo Pantić izgubio je meč za bronzanu medalju European openu u Pragu.

Pantić je u borbi za treće mjesto kategorije do 100 kilograma iponom je izgubio od Ukrajinca Antona Savitskog.

Pantić je prve dvije borbe dobio iponima protiv Čeha Radeka Hecla a potom i Holnđanina Ferdinanda Ansaha, dok je u meču za plasman u polufinale poražen od Francuza Sedrika Olivivara.

Na startu repasaža pobijedio je iponom Ukrajinca Danila Hutsola i izborio je meč za medalju.

U kategoriji do 81 kilogram Arso Milić je u prvom kolu iponom pobijedio Mađara Matea Iklodija, dok je u drugom kolu izgubio u ekstra rundi od Italijana Andree Ređisa.

I Anto Dubreta je startovao pobjedom u  kategoriji do 100 kilograma, iponom nad Ukrajincem Jevhenom Vehereom, ali je u drugoj borbi na vazari poražen od Poljaka Tomaša Domanskog.

Juče, prvog takmičarskog dana Nikola Gardašević nastup je završio u repasažu, dok je Jusuf Nurković eliminisan u trećem kolu.

European open u Pragu okupio je 299 takmičara iz 41 države.