Danijel Furtula sedmi, Tomaš Đurović deveti

Piše: Vladan 748 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski atletičar Danijel Furtula zbog povrede ramena uoči pete serije prekinuo je takmičenje na 14. Evropskom zimskom kupu bacača u Leiriji, a nastup je završio kao sedmoplasirani u konkurenciji mlađih seniora.

Drugi crnogorski predstavnik, Tomaš Đurović, u debitantskom nastupu u finalu ostvario je deveti rezultat. Furtula, koji je juče bio zlatni u bacanju diska, do sedmog mjesta došao je sa rezultatom 18,02 metra, hicem koji je bacio u prvoj seriji.

On je nakon dva uzastopna prestupa, u trećoj i četvrtoj seriji, zbog bolova u ramenu odlučio da prekine takmičenje. Đurović je debitantski nastup završio sa 17,84 metra, koji je bacio u trećoj seriji i u konkurenciji 17 bacača ostvario deveti rezultat. Glavni favorit, Rus Maksim Afonjin, osvojio je peto mjesto (18,39). Pobijedio je Francuz Frederik Daže (19,05).

Tim lider crnogorske ekspedicije u Leiriji, Danilo Krtinić, kazao je da je Furtula osvajanjem zlatne medalje u disku opravadao očekivanja i nakon treće zlatne medalje završio staž u kategoriji mlađih seniora.

U bacanju kugle Furtula je želio da se takmiči iako se za tu disciplinu nije pripremao. Povreda desnog ramena ga je onemogućila da postigne bolji rezultat. Đurović je u svom debitanskom nastupu potvrdio da Crna Gora ima još jednog asa u bacačkim disciplinama pred kojim je sjajna karijera“, kazao je Krtinić.

Prema njegovim riječima, rezultat Đurovića na otvorenom na prvom takmičnju (17,84 metara) to i potvrđuje.

S obzirom da se iz svake zemlje u finalu boduje najbolje plasirani jedan predstavnik, prednost je dobio Furtula koji je imao sedmi rezultat u generalnom plasmanu“, kazao je Krtinić.