Damjanović još jednom pogodio, na čelu liste strijelaca!

Piše: Reprezentacija.me 688 pregleda Dodaj komentar

U 12. kolu južnorejske K-Lige fudbalski klub Seul našeg Dejana Damjanovića izgubio je od Gangvona na svom stadionu 2:3.
Nakon remija sa Sangđuom, pa ispadanja iz Kupa od Busana poslije lošijeg izvođenja penala, fudbaleri Seula još jednom nijesu uspjeli da se domognu pobjede.

Ovog puta na stadionu u Seulu gostovao je prije ovog kola sedmoplasirani Gangvon, koji je tražio svoju treću uzastopnu pobjedu u šampionatu Južne Koreje. Nimalo težak posao za Damjanovića i kompaniju da svoj “loš” niz prekinu protiv ekipe koja je u dobroj formi i pobjedničkog mentaliteta.

To se osjetilo i u toku meča. Seul nije uspjevao da dođe do svoje igre i povoljnog rezultata, dok je protivnik čekao svoju šansu i dočekao, postigavši prvi gol na meču u 38. minutu. Strijelac je bio Li Kun-Ho, to je bio njegov treći gol u šampionatu.

Ipak, naš centarfor je pokazao po ko zna koji put, da je jedan od “onih” špiceva koji će uvijek pogoditi kada treba i da mu treba samo malo prostora da demonstrira svoje umjeće. 40. minut , Dejan postiže svoj 8. gol u šampionatu, prvi je na listi strijelaca ispred mora Brazilaca i najozbiljniji je kandidat da na kraju sezone ponese titulu, kako bi kolege Španci rekli, “pićićija” lige.

Trener domaćih Hang San-Hong je pokušao izmjenom (Maurinjo out/Park in) na samom startu drugog poluvremena da promijeni stanje na terenu i trgne svoje igrače, ali ni to nije dalo rezultat.

Štaviše, Gangvon u 63. minutu preko svoje “devetke” Jo-Guka, dolazi ponovo do prednosti, 1:2.
Nepovoljan rezultat natjerao je igrače i stručni štab Seula da jure izjednačenje, koncetrišući se na napad i protivnički šesnaesterac.
Ali kada neće, neće. 87. minut, iz kontre kako to obično biva kada jurite rezultat, gosti postižu svoj treći gol, stavivši tačku na pitanje o pobjedniku. Strijelac Maurisio Dijego.

Domaćin je uspjeo samo da smanji rezultat u nadoknadi vremena, preko Parka u 91. minutu.

Seul je sada na sedmom mjestu, preskočio ga je današnji rival, a u slijedećem kolu dočekuju drugoplasirani Ulsan Hjundai, protiv koga će tražiti toliko željenu pobjedu.