Damjanović dva puta strijelac, Seulu važna pobjeda

Piše: Reprezentacija.me 805 pregleda Dodaj komentar

Ekipa Seula je u 4.kolu azijske Lige šampiona u gostima savladala tim Vanderersa iz Australije rezultatom 3-2.
Nakon tri uzastopna poraza, ekipa iz glavnog grada Južne Koreje je stigla do vrlo važnog trijumfa koji ih drži u trci za nastavak takmičenja. Seul se revanširao Australijancima za identičan poraz kod kuće od 2-3 prije malo manje od mjesec dana, sada su ih pretekli i zauzimaju treće mjesto.

Seul je utakmicu riješio u prvom poluvremenu. Ekipa Han San-Honga je dala brzi gol, već u 4. minutu Li je matirao golmana Vanderersa i tako olakšao svom timu posao. Na drugi gol se čekalo do pred sam kraj prvog poluvremena, kada je naš centarfor sa bijele tačke prevario Janjetovća i duplirao prednost gostiju.

U drugom poluvremenu Seul je kontrolisao utakmicu, a dobru igru je krunisao ko će drugi nego Dejan, sa još jednim golom u 71. minutu.
Domaćin je pokušao da se vrati, gol je postigao Antonis u 77.minutu. Ipak, drugi pogodak za ekipu iz Australije koji je postigao Skot u nadoknadi vremena je stigao prekasno.

Seul je sada treći na tabeli grupe F azijske Lige Šampiona, Urava i Šangaj imaju po 9. Seul i Damjanović će u slijedećem kolu ići na noge Šangaju 26.04.