Damjanović dominirao – dva gola i asistencija u pobjedi Daegua

Mirko
Piše: Mirko 342 pregleda Dodaj komentar
Dejan Damjanović ( Foto: K-League )

Dejan Damjanović potvrđuje klasu i u 39. godini.

Bivši crnogorski reprezentativac odigrao je fantastičan meč u južnokorejskoj K-Ligi – postigao je dva gola i asistirao u pobjedi Daegua nad Seongnamom (3:2).

Popularni Boske je načeo mrežu rivala u 10. minutu.

Potom je u 38. minutu asistirao Sesinji za 2:0.

Seongnam je golom pred kraj poluvremena uspio da smanji vođstvo Daegua na 2:1.

A nakon petnaest minuta igre u drugom dijelu gosti su došli i do poravnanja rezultata preko Sang Hona.

Međutim, Damjanović ponovo stupa na scenu i golom u 64. minutu donosi novu prednost svojoj ekipi.

Damjanović je zamijenjen u 72. minutu a rezultat je ostao nepromijenjen do kraja i Daegu je konačno upisao tri boda nakon šest mečeva zaredom bez trijumfa.

Daegu se nakon današnje pobjede i dalje nalazi na petoj poziciji na tabeli sa 30 bodova.

Na terenu je danas bio i Stefan Mugoša, a njegov Inčon minimalno je savladao ekipu Seula i upisao tri boda u borbi za opstanak.