Dacić i Kajević u četvrtfinalu!

Piše: Ognjen 973 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski kik bokseri Remzija Dacić i Dejvid Kajević plasirali su se u četvrtfinale, dok je Milan Jovanović završio nastup na Svjetskom prvenstva u Beogradu.

Dacić je danas u osmini finala kategorije do 67 kilograma, disciplina lou kik, odlukom sudija na poene pobijedio Iranca Mehdija Moršedija.

Profesionalni prvak Evrope u šesnaestini finala bio je bolji od Italijana Vita Plasatija.

Rival u sjutrašnjoj borbi za polufinale i bronzanu medalju biće mu Amerikanac Adam Pur.

Kajević je u osmini finala kategorije do 75 kilograma, disciplina lou kik, nokautom u prvoj rundi pobijedio Hrvata Damira Matoševića.

Matošević je bio slobodan u šesnaestini finala, dok je Kajević juče eliminisao Poljaka Mihala Ronkevica.

Za plasman u polufinale i bronzanu medalju boriće se sjutra protiv Brazilca Giljerma Belarmina, koji je eliminisao Slovaka Miroslava Gocika.

Jovanović je u disciplini K1, u kategoriji do 71 kilogram, prekidom u drugoj rundi izgubio od Rusa Ruslana Bikmenova.

Za plasman u polufinale i bronzanu medalju sjutra će se boriti i Mensur Murić u kategoriji do 86 kilograma, disciplina lou kik.

Protivnik će mu biti Rus Andrej Čekonin, koji je na startu bio bolji od Grka Antoniosa Francakisa.

Murić je juče u osmini finala, nokautom u drugoj rundi, savladao Ferhata Arslana iz Turske.

Nastup na šampionatu jučerašnjim porazima u osmini finala završili su Miroslav Vujović i Anastasija Petrović.