Dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda od San Antonija

Piše: Vladan 787 pregleda Dodaj komentar

nikola vucevicSan Antonio je uhvatio pravi ritam pošto je protiv Orlnada upisao 10 pobjedu u posljednjih 11 utakmica.

Gosti su dobro odigrali prvo poluvrijeme, kada su imali i minimalnu prednost (61:59), ali su stvari u svoje ruke u nastavku uzeli Toni Parker i Manu Đinobili za siguran trijumf Sparsa.

Bilo je teško psihički nakon velike pobjede prptiv Majamija. Željeli smo da budemo sigurni u duelu sa Orlando, ali su nam dobrim šutom spolja stvarali probleme, posebno u prvom poluvremenu. Oni su mlad tim, željan dokazivanja, ali smo na kraju uspjeli da dođemo do pobjede“, rekao je Parker.

On je meč okončao sa 30 poena i pet asistencija, a pratio ga je Đinobili (24, pet asistencija).

U poraženom timu Tobijas Heris je ubacio 23 koša (osam uhvaćenih lopti), a Nikola Vučević je za 30 minuta ostvario dabl-dabl učinak: 19 poena, 13 skokova, 3 asistencije, 1 ukradena lopta.

Njujork je protiv Klivlenda stigao do treće pobjede u nizu, nakon što je prethodno vezao sedam poraza.

Niksi su vodili, praktično, tokom čitavog meča, a domaći sastav je u trećoj dionici najavio trijumf. Međutim, Karmelo Entoni i društvo nisu dozvolili preokret.

Ovo je sasvim drugi tim u odnosu na nekoliko prethodnih mečeva. Izgleda da sada svako zna šta treba da radi i želimo do kraja da ostvarimo što više pobjeda“, rekao je Entoni, koji je dao 26 poena i uhvatio sedam lopti.

Amari Stodemajer i Džej Ar Smit su počeli u startnoj postavi i dokazali su da trener Majk Vudson nije pgriješio što im je ukazao šansu.

Stodemajer je dao 17 poena i uhvatio 12 lopti, dok je i Smit dao isti broj koševa uz pet pogođenih trojki iz devet pokušaja.

Kajr Irving je za Kavalirse ubacio 30 poena uz po osam skokova i asistencija.

Filadelfija ne zna za pobjedu, protiv Jute došla je do 16 poraza u nizu.

Posljednji put Siksersi su se radovali 29. januara u duelu sa Bostonom.

Samo u drugoj četvrtini domaći sastav je parirao rivalu, a kako je vrijeme odmicalo Juta je preuzimala stvari u svoje ruke za siguran trijumf.

Gordon Hejvord (22 poena, osam asistencija) i Aleks Burks (19) prevodili su „džezere“, dok je u poraženom sastavu najefikasniji bio Toni Vroten (20).