Dabl-dabl Vučevića, Toronto otpisao Majami iz plej-ofa

Piše: Ognjen 678 pregleda Dodaj komentar

Orlando je u meču pred svojim navijčima poražen od Njujorka, nalošije ekipe u ligi.  Gosti su vodili praktično tokom čitavog meča, “magični” su se vratili u igru, bili na korak od preokreta, ali je sve dileme trojkom riješio Tima Hardavej junior 13 sekundi prije kraja.

Nikola Vučević je upisao još jedan dabl-dabl učinak, ubacio je 12 poena uz 13 skokova, a efikasniji od njega bio su Viktor Oladipo (21) i Tobijas Heris (15)

Kod Niksa, najbolji je bio Kol Oldrih (19, 14 skokova).

Meč će ostati upamćen po rekordno malom broju poena u trećoj četvrtini, domaćin je ubacio osam, a Njujork sedam i to je najmanji broj koševa u istoriji NBa lige.

Rekord po najmanjem broju poena u jednoj četvrtini posljednji put je srušen 13. marta 2005. godine u okršaju između Detroita (šest) i Jute (12), a 1956. godine između Fort Vejna i Siracuze postignuto je po devet poena na obje strane.

Istim rezultatom okončana je i četvrtina u duelu Bostona i Toronta koji je odigran januara 2001. godine, a mjesto u istoriji izborili su i Filadelfija i Šarlot, nakon što su 1995. godine drugu četvrtinu okončali rezultatom 8:11.

Majami je sve dalje od plej-ofa. Hitsi su poraženi od Toronta i sada, prosto rečeno, treba da se desi čudo, pa da uđu u doigravanje za titulu.

Ovo je prva pobjeda za Reptorse u gostima protiv ovog rivala još od 19. novembra 2008. godine.

Meč je riješio trojkom Lou Vilijams 31,2 sekunde prije kraja, čime je zapečatio sudbinu Majamija.

Vilijams je predvodio Toronto sa 29 poena, a pratio ga je Demar Derozan (24). Dvejn Vejd je za Hitse ubacio 30, a Goran Dragić 22 koša.

Golden Stejt nastavlja da ruši rekorde – “ratnici” su protiv Minesote zabilježili 37. pobjede pred svojim navijačima, što je najbolji rezultat u istoriji.

Blistao je Stef Kari koji je 20 od 34 poena ubacio u prvom poluvremenu, a potom je stvari uzeo u svoje ruke Klej Tompson sa tri trojke u posljednja četiri minuta za 65. trijumf u sezoni.

Kari je pored 34 koša imao i sedam asistencija, dok je Tompson ubacio 23 poena.

Zek Lavin je predvodio Minesotu sa 37 koševa (rekord karijere) i devet skokova.

Čikago je do druge vezane pobjede stigao u duelu sa Filadelfijom, a dilema oko pobjednika nije bilo.

Bulsi su kontrolisali dešavanja na terenu od starta uz 22 poena i osam asistencija Derika Rouza i 24 koša i 13 skokova Pau Gasola.

Nikola Mirotić je ubacio pet koševa uz dva skoka, a na terenu je proveo nešto manje od 15 minuta.