Dabl dabl Nikole Vučevića, osmi poraz u nizu za Orlando

Piše: Ognjen 641 pregleda Dodaj komentar

Filadelfija je nanijela Orlandu osmi uzastopni poraz u NBA ligi, a solidnu partiju i ovog puta pružio je naš Nikola Vučević.

Ekipa sa Floride izgubila je na gostovanju Filadelfiji sa 130:111, pa je sada na ukupnom učinku 8-12 i daleko od zone plej ofa.

Gosti sa Floride samo su u prvoj četvrtini bili dostojan rival Siksersima koji su od finiša drugog perioda konstantno imali između 10 i 20 poena viška.

Nikola Vučević je postigao 14 poena uz slab procenat šuta (5/15 iz igre, 0/4 za tri) i imao je isto toliko skokova, uz 3 asistencije. Elfird Pejton je ubacio 22 poena (8 skokova, 9 asistencija), a Aron Gordon 16.

U redovima pobjedničkog tima istakao se Džej-Džej Redik sa 29 poena. Sjajan je bio Hrvat Dario Šarić sa 21 poenom, 7 skokova i 4 asistencije, dok je Džoel Embid utakmicu završio sa 18 poena, 14 skokova i 6 asistencija.

Nakon ovog trijumfa Filadelfija ima skor 11-7 i zauzima peto mjesto u Istočnoj konferenciji.

Košarkaši Bostona savladali su Indijanu u Indijanapolisu sa 108:98 i tako prekinuli seriju Pejsersa od pet uzastopnih trijumfa.

Predvođeni rasploženim Kajrijem Irvingom gosti iz Masačusetsa su ostvarili su 18. trijumf u posljednjih 19 mečeva.

Irving je bio najefikasniji sa 25 poena, a imao je i 4 skoka i 6 asistencija, Al Horford je upisao 21 poen i 6 uspješnih dodavanja, dok je rezervista Teri Rozier dodao 17 poena.

Kod Pejsersa Majls Tarner je zabeležio 19, Lens Stivenson 16, Tadeus Jang i Daren Kolison po 11, a Bojan Bogdanović 10 poena

Lideru Zapadne konferencije Hjustonu sjajna treća četvrtina bila je dovoljna da slomi otpor Njujorka – 117:102. Odlučujući dio meča Rakete su dobile sa 37:13 i najavile četvrtu pobjedu u nizu, 15. u prvenstvu uz samo 4 poraza.

Džejms Harden je prednjačio sa 37 poena, 10 asistencija i 3 ukradene lopte, Rajan Anderson je postigao 17, Trevor Ariza 16, dok je Kirs Pol imao 6 poena i 13 asistencija.

U poraženom timu nije bilo Kristapsa Porzingisa, Majkl Bizli je bio najefikasniji sa 30 poena, uz 8 skokova, dok je Kajl O’Kuin upisao 20 koševa i 15 skokova.

Los Anđeles Klipersi, košem Blejka Grifina tri sekunde prije kraja utakmice pobijedili su u gostima Sakramento Kingse rezultatom 97:95.

Grifin je meč završio sa 33 poena, što mu je rekord sezone, 4 skoka i 5 asistencija, Lu Vilijams je postigao 18, uz 8 uspješnih dodavanja, dok je Ostin Rivers dodao 14 poena i 7 asistencija.

Hild je sa 27 poena predvodio Sakramento kojem je ovo treći neuspjeh u posljednje četiri utakmice, Zek Rendolf je postigao 17, a Džordž Hil 10 poena. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je za 23 minuta na terenu postigao 10 poena, uz po skok, asistenciju, blokadu, dvije ukradene i pet izgubljenih lopti.

Košarkaši Golden Stejta nijesu blistali protiv Nju Orleansa, ali su na krilima raspoloženih Stefa Karija i Kleja Tompsona savladali Pelikanse rezultatom 110:95.

Stef Kari je postigao 27 poena, uz 6 asistencija, pratio ga je Klej Tompson sa 24, Drejmond Grin je upisao 6 poena, 7 skokova i 8 asistencija, dok Kevin Durent ponovo nije bio u timu zbog povrede.

U poraženoj ekipi Entoni Dejvis je zabilježio 30 poena i 15 skokova, Džru Holidej je dodao 24 i po 6 skokova i asistencija, a Demarkus Kazins 15 koševa i 7 uhvaćenih lopti.

Košarkaši Portlanda pobjedom na gostovanju protiv Vašingtona rezultatom 108:105 potvrdili su dobru formu, a još jednu zapaženju partiju pružio je bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić.

Blejzersi su na nešto manje od 9 minuta prije kraja utrakmice imali 17 poena minusa (92:75), ali su iskoristili opuštanje ekipe iz prijestonice i u furioznom finišu upisali četvrti trijumf u posljednjih pet mečeva i sa učinkom 12-8 trenutno su četvrti na Zapadnoj obali.

Nurkić je 7 od ukupno 17 poena postigao u poslednjoj četvrini, a dodao je 5 skokova, 4 asistencija i 3 blokade za 33 minuta na terenu. Odlučujuće poene sa linije penala dvije sekunde prije kraja ubacio je Pet Konaton.

Najbolji u Portlandu bili su Demijen Lilard sa 29 poena i po 6 skokova i asistencija i Si Džej Mekalum sa 26 koševa. U domaćem timu istakli su se Bredli Bil sa 26 poena i 7 asistencija i Oto Porter sa 24 poena i 10 skokova.

San Antonio je u Šalrotu dominirao od sredine druge četvrtine i bez većih poteškoća zabilježio 12. pobjedu u sezoni rezultatom 106:86.

U timu Grega Popovića Lamarkus Oldridž i Pau Gasol su upisali po 17 poena, Rudi Gej je dodao 15, Kajl Anderson 14, a Manu Đinobili 11 poena.

U drugom uzastopnom porazu Hornetsa Kemba Voker je postigao 18, a Frenk Kaminski i Džeremi Lemb po 12 poena.

Toronto je u Atlanti deklasirao drugi najlošiji tim u ligi sa 112:78 uz 17 poena Normala Pauela, 16 Jonasa Valančijunasa i 15 Kajla Laurija, koji je imao još 13 skokova i 6 asistencija.

U redovima Honsa Denis Šruder je zabilježio 14, a Toren Prins 10 poena.