CSM Bukurešt slavio i u drugom meču protiv Budućnosti

Piše: Ognjen 838 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su i u drugom pripremnom duelu od CSM Bukurešta – nakon 23:24 u Kolašinu, Podgoričanke su u ”Verdeu” izgubile od šampiona Evrope iz 2016. sa 28:21 (17:10).

Jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige šampiona je već u 6. minutu poveo 5:1. ”Plave” su se trgle, izjednačile na 6:6 i 8:8, ali to je samo bio uvod u veliku seriju rumunskog tima, koji je u 32. minutu došao do dvocifrene prednosti (20:10).

Iako nema Milene Raičević, Eme Ramusović i Ivane Godeč, a Katarina Bulatović ne može da pomogne u napadu, dok njena prezimenjakinja Anđela još nije potpuno spremna, Budućnost nije potonula.

Na šest minuta i 25 sekundi do kraja je nakon dva uzastopna gola Đurđine Jauković prišla na 20:23. Tada su sve dileme riješile dvije od četiri bivše igračice Budućnosti u timu Magnusa Johansona – Jovanka Radičević i Dragana Cvijić za nedostižnih 20:25…

Dvije ekipe će u subotu odraditi zajednički trening, a naše šampionke u utorak putuju u Ljubljanu, gdje će prvo trenirati i igrati sa Krimom, a onda se sa istim rivalom, Lokomotivom i Podravkom sastati u petak i subotu na Memorijalu ”Vinko Kandija”.

BUDUĆNOST – ĆSM BUKUREŠT 21:28 (10:17)

PODGORICA – Dvorana „Verde”. Gledalaca: 250. Sudije: Vujisić i Ivanović (Podgorica). Gledalaca: Sedmerci: Budućnost 5 (4), ĆSM Bukurešt 2 (2). Isključenja: Budućnost 4, ĆSM Bukurešt 8 minuta.

BUDUĆNOST: Rajčić (osam odbrana), Ujkić 3, Konatar, Jauković 8 (3), A. Bulatović 1, Laslo 1 (1), Premović 3, K. Bulatović, Brnović 2, Pavićević 1, Grbić 1, Pletikosić 1.

CSM BUKUREŠT: Ungureanu (osam odbrana), Grubišić (pet odbrana i sedmerac), Udrištoju, Kurea 4, Lekić 4, Neagu 6, Jakobsen, Vazaliu, Lazović 2, Marin 2 (1), Manea, Kurtović 2, Hagman, Radičević 4 (1), Cvijić 3, Mehmedović 1.