“Crveno-beli” derbi pripao Olimpijakosu

Piše: Reprezentacija.me 814 pregleda Dodaj komentar

U pravom derbiju “bratskih” klubova, Zvezda je, nakon produžetka, poražena od Olimpijakosa.

Važnost susreta, naročito po beogradske “crveno-bele”, svakako je doprinijela ovako tvrdom i neefikasnom meču. Ruke su se “skratile”, niko nije imao svoje šutersko veče te je rezultat na poluvremenu glasio 17:30 za goste. Treća četvrtina je bila Zvezdina, Dejan Radonjić je na poluvremenu očigledno podigao ekipu, motivisao je svoje igrače koji su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat. Od tog trenutka, do samog kraja, vladala je neizvjesnost, Gudurić i Printezis razmijenili su trojke i meč je odveden u produžetak, 58:58.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u produžetku, izgledalo je da je teže pogoditi slobodno bacanje nego promašiti isto. U posljednjem minutu, pri rezultatu 64:64 Dejan Radonjić zove tajm-aut, akcija je nacrtana za Marka Gudurića koji je (kako je utvrđeno nakon sporne situacije i gledanja video snimka od strane sudija) izgubio loptu. Na drugoj strani, Jorgos Printezis po ko zna koji put siguran kada je najpotrebnije, pogađa flouter za konačnih 64:66.

Marko Gudurić predvodio je Crvenu Zvezdu sa 14 postignutih poena, na drugoj strani Papanikolau 17, Agravanis 16.

Zvezda je i dalje u povoljnoj poziciji što se plasmana u top 8 tiče, uzevši u obzir da njena najveća prijetnja, Darušafaka (ranije danas poražena od CSKA) ima dvije pobjede manje.