“Crveni” uz dosta oscilacija upisali pobjedu na startu kvalifikacija

Mirko
Piše: Mirko 295 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Veliku Britaniju rezultatom 81:74 u okviru prvog meča grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.U fantastičnoj atmosferi u “Morači” naši momci su upisali veoma važnu pobjedu na startu kvalifikacija. Međutim padovi koncentracije u drugoj četvrtini kao i u finišu se ne smiju dešavati u sljedećim utakmicama.

Naša selekcija je odlično započela utakmicu, u 5. minutu je već bilo 15:2 u našu korist. Kobs je sjajno predvodio napad u prvoj četvrtini sa 4 asistencije, a Marko Todorović je dominirao pod košem sa 8 poena. Dobrom odbranom pogotovo pod svojim obručem Crna Gora je riješila prvu dionicu u svoju korist rezultatom 24:14.

Britancima je pripao početak druge četvrtine, serijom 9:2 iskoristili su pad naše reprezentacije. Na četiri i po minuta prije kraja prvog poluvremena Velika Britanija se potpuno vratila u utakmicu tako što je prišla na samo poen zaostatka 31:30. Agresivnost u odbrani nije bila na nivou kao u prvoj četvrtini, gosti predvođeni Hesonom i Olasenijem su se šetali kroz reket. Takođe ni napad naših igrača nije funkcionisao u većem dijelu četvrtine. To je rezultiralo da Velika Britanija riješi drugu četvrtinu u svoju korist 18:24.

Pravi odgovor naših momaka na oba kraja terena u trećoj četvrtini. Todorović je predvodio “crvene” sa nekoliko dobrih reakcija u odbrani ali i u napadu sa 7 poena za kratko vrijeme najavio seriju koja je iznosila 12:0 trojkom Danila Nikolića za 56:42. Novim pogotkom za tri poena ovoga puta Nikole Ivanovića došlo se do najveće razlike na utakmici od 15 poena za naše 59:44. Do kraja dionice naša reprezentacija je održavala vođstvo i ušla u posljednjih deset minuta sa rezultatom 62:48.

Opet se dešava pad u igri naših. Na početku posljednje četvrtine Britanci prave seriju i prilaze na jednocifreni zaostatak. Košem Džounsa prednost za našu reprezentaciju je iznosila samo 6 poena na oko četiri munuta do kraja ali Nikolić pogađa važnu trojku za 72:63. Kobs i Popović su pogodili za finu prednost na oko minut i prije kraja ali Britanci sa nisu predavali i imali su čak dva otvorena šuta za tri poena da se približe na samo poen zaostatka ali na našu sreću Okerafor je promašio a Heson nakon ofanzivnog skoka napravio faul u napadu. Kobs je slobodnim bacanjima na kraju potvrdio našu pobjedu za konačnih 81:74.

Kobs sa 19 i Todorović sa 16 poena su bili najbolji pojedinci kod naše selekcije. Šehović i Bjelica su dodali po 11.

Za Veliku Britaniju Heson je postigao 20 poena a Soko 18.

Sljedeću utakmicu kvalifikacija za Evropski šampionat Crna Gora igra u gostima protiv Francuske 24. februara.