Crvena zvezda ubjedljiva protiv Mornara u “Topolici”

Piše: Ognjen 691 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Crvene zvezde 90:57, u utakmici 19. kola ABA lige.

Beogradski tim, koji je prvi duel pred svojim navijačima dobio je 104:71, upisao je 18. pobjedu i obezbijedio čelnu poziciju uoči uoči plej-ofa.

Braski tim upisao je 12. poraz, a u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja ostvario je i sedam pobjeda.

Zvezda je dominirala od prvog do posljednjeg minuta, brzo je stigla do dvocifrene prednosti 13:2, da bi u završnici uvodne dionice imala i 16 poena prednosti (22:6).

Do kraja tog dijela igre Mornar je prišao na minus pet, ali Zvezda je furiozno odigrala drugu četvrtinu , pa je na poluvremenu imala 24 poena viška.

Gosti su tokom treće četvrtine stekli i rekordnih 40 poena prednosti, a potom u posljednjoj četvrtini dozvolili Mornaru da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bili Beron sa 14, Ognjen Dobrić je ubacio 13, dok je Dušan Ristić meč završio sa 11 poen

U ekipi Mornara najbolji je bio Strahinja MIćović sa 15 koševa.

Mornar će u narednom kolu, 2. marta, biti gost Igokee.