Crnoj Gori određena kazna nakon incidenta u meču sa Rusijom!

Piše: Ognjen 651 pregleda Dodaj komentar

Fudbalskoj reprezentaciji Crne Gore određena je kazna poslije nereda na utakmici sa Rusijom i savez će morati da uplati novac, dok će reprezentacije igrati pred praznim tribinama pod Goricom do kraja kvalifikacija, nezvanično saznaje “Blic”.

Iako se pričalo o diskvalifikaciji crnogorske selekcije, od toga, po riječima izvora bilskog Fudbalskom savezu Crne Gore, definitvno neće biti ništa, saznaje “Blic”.

Od strane Suda za sportsku arbitražu u Lozani biće određena novčana kazna od 100 do 150 hiljada eura, a preostala dva meča do kraja kvalifikacija igraće se bez publike na gradskom stadionu u Podgorici.

Podsjetimo, na samom početku te utakmice u Podgorici jedan neodgovorni navijač domaće selekcije bacio je baklju preko zaštitne ograde, a ona je pogodila u glavu golmana ruske reprezentacije, Igora Akinfejeva.

Kada je meč, poslije prekida, nastavljen, u drugom poluvremenu je i definitivno prekinut (pri rezultatu 0:0) u 68. minutu, zbog ponašanja domaće publike.

Obje strane će imati pravo na žalbu, o kojoj će iznova odlučivati organi evropske kuće fudbala. Ako i tim, drugostepenim rješenjem, neka od strana ne bude zadovoljna, pravdu može da potraži upravo pred Sudom za sportsku arbitražu.