Crnogorskim atletičarima dvije bronzane medalje

Piše: Reprezentacija.me 713 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski atletičari prvi takmičarski dan seniorskog prvenstva Balkana u Novom Pazaru završili su sa dvije bronzane medalje.

Bronzana odličja osvojili su Kristina Rakočević u bacanju diska i Slađana Perunović na 3000 metara stipl.

Rakočević je do odličja došla hicem od 52,12 metara.

Trijumfovala je srpska atletičarka Dragana Tomašević (58,35), dok je srebro pripalo Grkinji Krisouli Anagnsopolu (58,05).

Perunović je trku završila za 11 minuta, dvije sekunde i 41 stotinka. Trijumfovala je Turkinja Fatima Demir (10:35,12), ispred Rumunke Paulina Balotu (10:29,27).

Desetobojac Dragan Pešić je poslije prvog dana i pet disciplina sakupio 3.355 bodova. U sedmoboju Ljiljana Matović poslije četiri discipline nalazi se na četvrtom mjestu sa 2505 bodova.

U trci na 400 metara, Srđan Marić je završio kao deveti u generalnom plasmanu.

Od crnogorskih atletičara drugog dana prvenstva nastupiće Marija Vuković u skoku u vis, Ivan Kukuličić u bacanju diska, Slađana Perunović u trci na 5000m, Srđan Marić u trci na 200, Aleksandar Miletic na 800, kao i Pešić i Matović u višebojima.

Šampionat Balkana okupio je više od 300 atletičara iz 16 država članica Balkanske atletske federacije.