Crnogorski kadeti jači od Slovenije

Piše: Ognjen 653 pregleda Dodaj komentar
Igor Drobnjak

Kadetska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Sloveniju rezultatom 53:43 u prvom meču razigravanja od 9. do 12. mjesta na turniru u turskom gradu Samsunu.

Naši momci nisu bili pretjerano raspoloženi u napadu u uvodnoj dionici, ali su zato zatvorili sve prilaze svom košu, dozvolivši rivalima svega 2 poena i stekavši dvocifren višak (12:2).

Ni u drugoj četvrtini nismo gledlai veliki broj koševa, ali su naši momci bez problema držali Slovence na distanci do kraja poluvremena (22:13).

U trećem periodu igre Dubljevićevi izabranici su predvođeni odličnim Danilom Brnovićem uvećavali vođstvo, koje je nakon koša Drobnjaka dotaklo najvećih 14 poena (36:22).

Slovenci su trojkom smanjili na 36:25 pred početak posljednjih 10 minuta igre, a potom su u prišli i na -5 (42:37).

Ipak, potencijalnu opasnost Brnović je otklonio trojkom i od tog momenta su kadeti Crne Gore čuvali solidnu prednost do konačnih 53:43.

Najbolji u dresu našeg državnog tima bio je Brnović sa 20 poena i 13 skokova, a njemu uz rame bili su Drobnjak sa 12, Pešić sa 11 pogodaka i Žižić sa 8 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

U slovenačkoj selekciji je najefikasniji bio Dražović sa 12 poena.