Crnogorski derbi pripao “plavima”, Budućnost smanjila zaostatak

Piše: Vladan 849 pregleda Dodaj komentar

Najveći crnogorski derbi pripao je zvaničnim šampionima Crne Gore

Budućnost je pobijedila treći put zaredom Sutjesku rezultatom 3:1 i nanijela joj prvi poraz u ligi.

Svi golovi na meču su postignuti u prvom poluvremenu.

Mrežu gostiju načeo je Ilija Tučević u 16. minutu. Golman Sutjeske Vladan Giljen izvadio je loptu iz mreže poslije 1018 minuta. Prednost domaćima udvostručio je Milivoje Raičević sedam minuta kasnije. U 43. minutu sudija Novović je pokazao na penal za plavo-bijele, koji je Blažo Igumanović uspješno realizovao.

Jedini gol za Nikšićane postigao je Igor Ivanović u 38. minutu meča i izbio na prvo mjesto liste strijelaca sa osam pogodaka.

Budućnost je današnjom pobjedom smanjila zaostatak za vodećom Sutjeskom. Nikšićani imaju 45 bodova, 10 više od podgoričke ekipe.

U narednom kolu, koji je na programu 9. decembra, Budućnost dočekuje Iskru, dok Sutjeska opet igra u Podgorici, ovog put protiv ekipe Koma.

Ranije danas Rudar i Zeta su odigrali bez golova, Mladost kao gost pobijedila Grbalj 2:0, Kom savladao Petrovac 1:0, dok je Dečić bio ubjedljiv nad ekipom Iskre 3:1.