Crnogorke porazom i bez osvojenog boda završile kvalifikacije

Piše: Ognjen 415 pregleda Dodaj komentar

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore porazom od Ukrajine rezultatom 2:1 završila je nastup u grupi I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Mirka Marića pružila je još jednu dobru partiju, do petnaestak minuta prije kraja bila u egalu, uprkos igračici manje u polju. Ipak, domaćin je slomio otpor naše reprezentacije u 74. minutu i tako došao do drugog mjesta u grupi I, iza neprikosnovene Njemačke.

Moram da čestitam djevojkama jer su odigrale hrabro, nijesu previše respektovale protivnika i to se vidjelo na terenu. Igrale su sa puno želje, veoma borbeno, uspjele su i da stvore nekoli dobrih šansi za gol. U nekim periodima utakmice bili smo bolji od Ukrajine, ali je isključenje početkom drugog poluvremena prelomilo utakmicu. Ostaje žal što nijesmo došli do boda, ali svakako djevojke zaslužuju sve čestitke, istakao je selektor Marić.

Početak utakmice u Kijevu bio je veoma zanimljiv – Ukrajina je do vođstva došla već u 5. minutu, kada je Olga Basanska iskoristila jedanaesterac koji je prethodno skrivila Aleksandra Popović.

Ipak, odgovor je stigao samo minut kasnije, kada je Jasna Đoković poravnala rezultat.

Uslijedila je velika borba na terenu ,,Obolonj arene“, Crna Gora je propustila nekoliko šansi za vođstvo, a meč je riješen u 74. minutu pogotkom Nadje Kunjine. Naša selekcija, sa igračicom manje, nakon toga više nije imala snage za ofanzivu prema golu domaćina.

UKRAJINA – CRNA GORA 2:1