Crnogorci u Ligi Evrope: Učinak naših fudbalera u kvalifikacijama

Piše: Vladan 716 pregleda Dodaj komentar

Dnevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Ludi meč Ujpešta i velika pobjeda od 4:0 nad Nefčijem, nakon poraza u prvom od 3:1. Bojan Sanković pogodio u pobjedi, Mijuško Bojović igrao cijeli meč.

Boris Cmiljanić ušao u drugom poluvremenu i odmah pogodio za Slovan, koji je lagano eliminisao Milsami. U timu iz Bratislave u nastavku ušao i Vukan Savićević.

Nikola Vujadinović je sa kapitenskom trakom predvodio Leh do druge runde. Nakon 2:0 iz Poljske njegov tim sinoć poražen sa 2:1 od Gandžasara, ali ide dalje.

Radnički i u revanšu odradio Gziru (1:0), Petar Grbić igrao u prvom poluvremenu za Nišlije.

Andrija Dragojević branio u drugom poluvremenu za Pjunik protiv Vardara i to sjajno sačuvao je mrežu, a njegov tim novom pobjedom (2:0) prošao dalje.

Bojan Kaljević (Balzan) nakon gola u prvom meču, sinoć igrao do 86. minuta, a njegov tim osigurao drugu rundu protiv Kešle.

Ventspils našeg stručnjaka Dejana Vukićevića nakon 5:0 u prvom meču odradio revanš protiv Luftetarija 3:3.

Andrija Vukčević (Spartak) odigrao 90 minuta protiv Korelajna, Subotičani prošli dalje.

Ivan Fatić (igrao cijeli meč) sa svojom Samtredijom poražen i u drugom meču od Tobola 2:0.

Milan Vušurović ušao u 80. minutu za Rigu, njegov tim pobjedom od 1:0 “poništio” poraz iz Sofije, ali je u penal ruletu više sreće imao CSKA.

Boris Došljak (Klaksvik) igrao do 75. minuta protiv Žalgirisa, ali njegov tim nije imao sreće kao njihovi zemljaci pod Goricom.

Stefan Nikolić (Partizani) ušao u 76, ali njegov tim nije imao šansi protiv Maribora.