Crna Gora zaustavljena u četvrtfinalu

Piše: Ognjen 891 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore eliminisana je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Beogradu – izabranici Veljka Uskokovića poraženi su od jednog od favorita za tron selekcije Mađarske 12:8, pa će u subotu od 18 sati igrati sa SAD-om meč za plasman od 5. do 8. mjesta.

Odlučila je loša druga četvrtina naše selekcije koju je Mađarska dobila 6:1.

Mađari su bolje otvorili meč, poveli su 2:0, imali su i 3:1, ali smo serijom od tri gola, preokrenuli i na kraju prve četvrtine imali prednost od 4:3. Međutim, loše otvorena druga dionica, tri uzastopna gola Mađara za 6:4.

Ukropina je smanjio, a onda nova serija našeg rivala od tri gola za 9:5 na poluvremenu.

U narednih osam minuta po gol na obje strane, imali smo dvije odlične prilike da priđemo na dva gola minusa, ali ih nijesmo iskoristili, na kraju te dionice bilo je 10:6.

Mađari su do kraja održavali prednost, do konačnih 12:8.