Crna Gora ubjedljiva za plasman na Evropsko prvenstvo!

Piše: Vladan 862 pregleda Dodaj komentar

Dva posljednja meča u Baru najbolje crnogorske rukometašice su igrale pred ukupno 900 gledalaca, u pozorišnoj atmosferi, bez ikakve vatre.

Povratak u Bijelo Polje, gdje su crnogorske reprezentacije uvijek imale fenomenalnu podršku, ispostavio se kao pun pogodak – „lavice” su nošene izvanrednim navijanjem dupke punog „Nikoljca” savladale Poljsku sa 33:23 i dva kola prije kraja kvalifikacija ne samo obezbijedile plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj, već i 1. mjesto u grupi 2.

Po konačnom rezultatu bi se reklo da nije bilo nikakvih uzbuđenja, ali nije bilo baš tako.

Jeste tim Pera Johansona na krilima Jovanke Radičević brzo poveo pet razlike (8:3, 13. minut), i to baš petim golom igračice Vardara, ali su uporne Poljakinje smanjile na 10:9 i natjerale Šveđanina da traži tajm-aut pri istom rezultatu kao tri dana ranije u Gdinji.

Ovog puta, međutim, Crna Gora nije nakon kratkotrajnog odmora napravila novu razliku, već je raspoloženo lijevo krilo Kinga Gžib iskoristilo rupe u odbrani i izjednačilo na 13:13 u 29. minutu.

Bobana Klikovac se pobrinula za minimalni plus na poluvremenu, a nakon dosta promašenih napada sa obje strane na 16:13 su povisile Milena Raičević i Katarina Bulatović.

Gošće su držale priključak, stalno prilazile na minus dva i prijetile, ali je dileme otklonila Đurđina Jauković – 21-godišnja Nikšićanka je u 50. minutu dala svoj prvi gol i time skinula teret sa leđa, pa je odmah potom još dva puta zatresla mrežu, i to u napadima sa igračicom manje, za nedostižnih 28:21 u 52. minutu.

U samom finišu, „lavice” su potpuno dotukle rivala i stigle do ubjedljive pobjede, a Ljubica Nenezić fenomenalnim odbranama u finišu stavila tačku na izvanredno izdanje.

Mlada Podgoričanka je zaustavila 16 šuteva i sedmerac i učinila da se odsustvo bolesne Marine Rajčić ne osjeti.

I ne samo to – pokazala je da Crna Gora ima sjajan tandem golmanki za godine koje su pred nama, jer Rajčićeva u avgustu slavi tek 25. rođendan.

A šansu čekaju i juniorke Tea Marinović i Anastasija Babović, koja je večeras bila u sastavu kao prva rezerva, kao i 21-godišnja Ana Rajković…

Crna Gora – Poljska 33:23 (14:13)

Bijelo Polje – Dvorana „Nikoljac”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Poljska 3 (1). Isključenja: Crna Gora, Poljska 6 minuta.

Crna Gora: Babović, NENEZIĆ (16 odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 11 (4), JAUKOVIĆ 3, Brnović 1, A. Klikovac 2, Ujkić, Premović, K. BULATOVIĆ 3, Pavićević 1, B. KLIKOVAC 1, Despotović 3, A. Bulatović, RAIČEVIĆ 5, GRBIĆ 3.

Poljska: Kordovijecka (pet odbrana), PLAČEK (četiri odbrane), Gorna 1, Mihalov, Rošak 2, GŽIB 6 (1), JANIŠEVSKA 1, Zavistovska, ZIH 1, DRABIK 2, Kozlovska, LISEVSKA 6, Šaravaga, AHRUK 4, Urtnovska.

Selektor Johanson i ostali članovi stručnog štaba Crne Gore su u 49. minutu protestovali zbog misterioznog gola Poljske, jer je na semaforu pisalo 25:22, umjesto 25:21.

Gošćama taj pogodak nije izbrisan do kraja, pa je meč završen rezultatom 33:24, ali je misterija riješena nakon utakmice, kada je delegat, Arijana Vojić iz BiH, odgledala snimak.

Poljakinjama je taj nepostojeći gol obrisan, pa je kao konačni rezultat upisan onaj ispravni – 33:23.