Crna Gora ubjedljiva protiv Mađarske za kraj Evropa kupa

Piše: Ognjen 659 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je peto mjesto u premijernom izdanju Evropa kupa. Na F8 takmičenja u Rijeci, Crna Gora je savladala ubjedljivo Mađarsku 15:7 i turnir završila sa dvije pobjede, savladani i Francuzi, i dva poraza (Srbija i Hrvatska).

Crna Gora već sjutra putuje putuje za Rumuniju gdje je u utorak od 17 sati po našem vremenu očekuje posljednji meč grupne faze Svjetske lige. Pobjedom od šest golova razlike plasiraćemo se na završni turnir tog takmičenja.

Spisak igrača za duel sa Rumunijom i izjava biće u ponedjeljak na sajtu Saveza.

CRNA GORA – MAĐARSKA 15:7 (4:2, 2:1, 6:2, 3:2)

Sudije: David (Francuska), Vlasić (Hrvatska), Igrač više: Crna Gora 6 (4), Mađarska 10 (5)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 2, Banićević, Petković, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović 2, Drašković 1, Đurđić 6, Popadić, Mišić 2, Čučković 1, Spaić, Šćepanović.

MAĐARSKA: Nagy, Totok, Manhercz 2, Zalanki, Vamos 1, Mezei 1, Jancik, Angyal, Nagy, Batori 1, Bedo 1, Vadovics 1, Vogel.

TOK MEČA:

Nijesmo iskoristili igrača više na početku meča, a nakon tri minuta igre Đurđić pogađa za 1:0. Sa igračem više Draško Brguljan precizan za 2:0. Na tri miuta do isteka smanjuje Manherc, Mišić daje gol za 3:1, a Manherc ponovo smanjuje, 3:2. Sjajan gol na deset sekundi do kraja postiže Đuro Radović.

Novi gol sa igračem više Mađari postižu preko Vadoviča. Đurđić vraća plus dva, a isti igrač pogađa za 6:3 u finišu druge dionice. To je bio i rezultat na poluvremenu.

Fenomenalnim golom Draška Brguljana na početku treće četvrtine Crna Gora dolazi do 7:3, a već u sljedećem napadu gol Čučkovića za plus pet. Četvrtim golom Đurđića dolazimo do velikih 9:3. Smanjuje Vamoš, ali odlična akcija ajkula s aigračem više i gol Đurđića za 10:4. Na tri minuta do kraja dionice Batori smanjuje na 10:5. Mišić postiže novi gol za plus šest. U strijelce se upisuje i Drašković za 12:5, to je i bio rezultat pred posljednjih osam minuta.

Novi gol Đurđića, 13:5 za Crnu Goru. Smanjuje Bedo na šest minuta do kraja meča. Na osam golova prednosti vraća Aleksandar Radović. Stariji Radović ponovo postiže sjajan gol za 15:6. Konačan rezultat postavlja Mezei.