Crna Gora ubjedljiva protiv Južne Afrike

Piše: Vladan 852 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore u drugom kolu Grupe A Svjetskog prvenstva u Kazahstanu savladala je selekciju Južne Afrike 21:12. To je drugi trijumf izabranika trenera Zorana Maslovara nakon startnog nad Egiptom od 14:11.

Crna Gora je tokom prve četvrtine stalno imala gol prednosti, ali je Južna Afrika na dvije sekunde do kraja izjednačila na 4:4. ”Ajkule” su u narednih osam minuta odigrali perfektno, praktično bez greške i tu dionicu riješili ubjedljivo u svoju korist 8:1, na poluvremnu vodili 12:5.

U trećoj četvrtini Vukasović i drugovi su smanjili tempo, usljed velike prednosti, što je iskoristio rival da pred posljednji period smanje na 15:9. Naši momci su opet dodali gas, uvećali prednost za tri gola, na kraju konačnih 21:12.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vukasović sa 6 golova, Adžić i Gardašević su postigli po 4, po dva puta u listu strijelaca upisali su se Brguljan, Saveljić i Krivokašić, dok je jednom golmana Južne Afrike savladao Porobić. Kod poraženih istakao se Furle sa 5 golova.

Crna Gora će u nedjelju od 12 sati i 20 minuta po našem vremenu igrati sa Hrvatskom u meču koji će odlučiti koja će reprezentacija direktno u četvrtfinale, a koja sa druge pozicije u osminufinala.

CRNA GORA – J. AFRIKA 21:12 (4:4, 8:1, 3:4, 6:3)

Igrač više: Južna Afrika 8 (4), Crna Gora 12 (7). Peterci: Crna Gora 1 (0).

CRNA GORA: Stanović, Vukasović 6, Bulatović, Matkovi, Brguljan 2, Saveljić 2, Adžić 4, Porobić 1, Gardašević 4, Krivokapić 2, Mandić.

J. AFRIKA: Mej, Olver, Recelman 1, Furi 5, Fernandez, Dauns, Evezard 2, Nil 2, Aleksander 1, Edvards 1, Mtembu.

tekst/foto: wpolo.me