Crna Gora u finalu Evropskog prvenstva!

Piše: Ognjen 871 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće u finalu Evropskog prvenstva u Minsku! “Ajkule” su nakom peteraca eliminisale Španiju 16:15, u regularnom toku bilo je 7:7. Rival u finalu biće bolji iz drugog polufinala u kom se sastaju Grčka i Hrvatska. Finale je na programu u neđelju od 17 sati i 30 minuta.

Poveli smo golom Mijuškovića sa igračem više, nakon tri ipo minuta igre, ali su Španci vrlo brzo napravili seriju od tri gola za 3:1. Situaciju sa igračem više iskoristio je Matković da smanji, i na kraju prve četvrtine bilo je 3:2 za “furiju”. Drugu dionicu Španci otvaraju golom za plus dva, ali smanjuje Đuro Radović sa igračem više. Ponovo Španija ide na dva gola prednosti, i to je bio rezultat na poluvremenu, 5:3.

Nakon tri minuta igra u trećem periodu Ćetković je smanjio na 5:4, a izjednačio je Đuro Radović na dva ipo minuta do kraja četvrtine. Preokret donosi Mijušković, i pred posljednjih osam minuta vodili smo 6:5. Španija je izjednačila preko Garsije na četiri ipo minuta do kraja meča, a prednost Crnoj Gori vratio je Đuro Radović. Španija je poravnala sa igračem više, nije bilo promjene do kraja regularnog dijela pa su se izvodili peterci.

Šutiralo se čak deset serija, do te runde obje selekcije su imale po jedan promašaj, na kraju Ćetković preciza, Krivokapić brani Garsiji za veliko slavlje Crne Gore i plasman u finale!

PETERCI:

CRNA GORA: Mijušković precizan, Đ. Radović precizan, Franeta precizan, Matković precizan, Ćetković precizan, Mijušković precizan, Đ. Radović precizan, Franeta promašio, Matković precizan, Ćetković precizan.

ŠPANIJA: Sanahuža precizan, Kalatrava precizan, Bertran precizan, Lopez precizan, Garsija precizan, Martin precizan, Kalatrava precizan, Bertran promašio, Lopez precizan, Garsija promašio.

CRNA GORA – ŠPANIJA 7:7 (2:3, 1:2, 3:0, 1:2)

Sudije: Aleksandrssku (Rumunija), Golosun (Bjelorusija)

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Uroš Vučurović, Savo Ćetković 1, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović, Aljoša Mačić, Luka Murišić, Petar Mijušković 2, Đuro Radović 3, Martin Gardašević, Dušan Matković 1, Branko Franeta, Alen Isljamović. U sastavu je još Danilo Radović.

Španija: Munjoz, Lopez, Suribas, Ruiz, Toras, Kalatrava, Bertran 1, Prijeto Ernandez 1, Montez 1, Garsija 2, Rodrigez 1, Sanahuža 1, Martin.