Crna Gora u dramatičnom finišu pobjedila Španiju!

Piše: Reprezentacija.me 931 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crne Gore savladali su “furiju” 77:76 (14:20, 14:24, 32:9, 17:23) u drugom meču grupe D na Evropskom prvenstvu za kadete u Podogorici.

Španci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i činilo se da će odnijeti laku pobjedu, međutim velike ekipe igraju dobro treću četvrtinu, po riječima najvećih evropskih stručnjaka.

Tako su i kadeti Crne Gore odigrali najbolju treću četvrtinu u istoriji crnogorske košarke na nekom velikom takmičenju, dobili su je 32:9!!

Činilo se da će tim Mladena Ostojića upisati veliku pobjedu kada je nepuna dva minuta prije kraja Bojan Tomašević pogodio trojku za 72:68 i ovacije u „Morači”, ali su Španci preokrenuli na 76:74 nakon što je Santjago Aldama dao koš i iskoristio dodatno slobodno bacanje na 23 sekunde do kraja.

Tada je opet na scenu stupio Tomašević i novom trojkom vratio prednost, dok je nakon toga Viktor Vujisić oteo loptu protivničkom igraču i tako riješio pitanje protivnika.

Crna Gora 13.08 od 20:30 igra sa Letonijom.

FIBA

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 400. Sudije: Baldini (Italija), Ćići (Albanija), Šarapa (Bjelorusija).

Crna Gora: Marsenić 6  (2-2), Kljajević, Pajović, Živanović, Tomašević 11, Vlahović 20 (2-1), Kljajić 12, Vujisić 10, Karamanaga , Marinović 12, Bojičić 2 (2-2), Bošković 4.

Španija: Skariolo, M. Garsija 13 (8-5), Aldama 18 (1-1), Karenjo 2, Aro, H. Garsija 6, Alderete, Fernandes 10, Santana, Pradilja 9 (9-3), Dajk 9 (6-1), Lopes 9 (2-2).