Crna Gora u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Piše: Reprezentacija.me 877 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je selekciju Kazahstana i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Kazahstan je savladan ubjedljivim rezultatom 13:5, čime su naši momci zadržali prvu poziciju u A grupi i direktno se plasirali u četvrfinalu takmičenja.

Prva četvrtina završena je 2:0 u našu korist, malo golova, ali opreznost naše odbrane bila je na visokom nivou. U drugoj četvrtini istakao se odlični Dejan Lazović koji je odbranio peterac i sačuvao mrežu, bez pogotka protivnika do polovine meča.

“Ajkule” su nakon prvog dijela utakmice otplivale na pauzu sa velikih 6:0.

U drugom dijelu meča, tačnije u trećoj četvrtini našoj selekciji na kratko je popustila koncentracija, a reprezentacija Kazahstana vezala je dva gola. Međutim, crnogorski vaterpolisti pokazali su da ništa neće prepustiti slučaju, pa su snažnim presingom i efektnim golovima treći dio igre završili sa 3:2.

Izabranici Vladimira Gojkovića mudro su priveli meč kraju i ostvarili fenomenalnih osam golova razlike. U crnogorskom timu najefikasniji bio je Čučković sa četiri pogotka.

Protivnik Crne Gore u narednoj rundi biće bolji iz utakmice Grčka-Japan, koja se igra u nedjelju.