Crna Gora – Turska: Hrabri sokoli popravljaju utisak iz Nikozije

Piše: Rajko 742 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore biće domaćin selekciji Turske u prijateljskom meču koji se večeras od 19:05 časova igra na stadionu pod Goricom.

Biće ovo drugi susret ove dvije reprezentacije.

U prvom, takođe prijateljskom meču, koji se igrao u maju 2016. godine u Antaliji, slavila je selekcija Turske rezultatom 1-0.

Gol odluke u tom meču postigao je Mehmet Topal u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Obje reprezentacije su u ovom ciklusu odigrale po jedan prijateljski meč.

Crna Gora je remizirala sa Kiprom u Nikoziji 0-0, dok je Turska kao domaćin bila bolja od reprezentacije Irske pogotkom Mehmeta Topala.

Nema sumnje da je kapiten reprezentacije i igrač Fenerbahčea u dobroj formi i da je upravo on najveća opasnost po gol naše selekcije.

“Hrabri sokoli” će u ovaj meč ući oslabljeni u odnosu na susret protiv Kipra jer u reprezentaciji neće biti prve zvijezde tima, Stevana Jovetića.

Pored njega, izvjestan je izostanak Luke Đorđevića koji je otputovao za Rusiju, Nebojša Kosović se vratio u Beograd i priključio se timu Partizana dok je nastup Fatosa Bećiraja takođe upitan za večerašnji susret.

Međutim, očekuje se da će “igrač više” našoj selekciji biti navijači koji su, kao i uvijek, bili dodatni vjetar u leđa kad se igra na stadionu pod Goricom.

Očekivanja selektora Ljubiše Tumbakovića i igrača su ista, da se popravi utisak iz Nikozije od prije nekoliko dana  a na tom meču mogla se pratiti spora, nezanimljiva igra sa svega dvije polu prilike za gol za 90 minuta igre.

Sa druge strane, selektor reprezentacije Turske takođe najavljuje ofanzivnu igru bez taktiziranja.

Ako je vjerovati ovim najavama, nema sumnje da će se večeras u Podgorici gledati dobar, ofanzivan fudbal. Vjerujemo u dobro raspoloženje napadača te da će se mreže više puta tresti i naravno da ćemo se na kraju radovati pobjedi “hrabrih sokola”.

Početak susreta zakazan je za 19:05 časova.