Crna Gora – Turska 2:2, Mugoša strijelac izjednačujućeg pogotka

Piše: Rajko 889 pregleda Dodaj komentar

Fudbaske reprezentacije Crne Gore i Turske odigrale su večeras na stadionu pod Goricom efikasan fudbalski meč u kojem nije bilo pobjednika (2:2).

Crna Gora je meč počela u nešto izmijenjenom sastavu u odnosu na prijateljski susret protiv Kipra, jer u našem timu večeras nije bilo Stevana Jovetića.

Startnu postavu su činili: Petković, Vukčević, Tomašević, Vešović, Janković, Bećiraj, Savić, Šćekić, Ivanić, Simić i Marušić.

Na klupi za rezervne igrače su ostali: Božović, Mijatović, Stojković, Mijušković, Bakić, Mugoša, Boljević, Jovović, Kojašević, Hakšabanović i Klimenta.

“Hrabri sokoli” su do sada odigrali 35 prijateljskih mečeva, ostvarili su 14 pobjeda, doživjeli 14 poraza i sedam puta upisali neriješen rezultat.

Nisu naši reprezentativci dobro otvorili meč. Turska je odmah na startu meča stvorila nekolike prilike i pokazala da će biti ozbiljan rival u današnjem susretu.

Igrao se 11. minut kada su gosti postigli vodeći gol.

Kaldirim je uputio centaršut, a na drugoj stativi se potpuno sam našao napadač Rome, Under, kome nije bilo teško da rutinski zatrese mrežu.

https://platform.twitter.com/widgets.jsU 23. minutu Turska selekcija je povela sa 2:0. Čalhanoglu je uputio odličan centaršut iz slobodnog udarca, a Jokušlu je nadskočio najvišeg igrača u odbrani crnogorske reprezentacije i savladao nemoćnog Petkovića koji je samo pogledom ispratio kretanje lopte.

https://platform.twitter.com/widgets.jsIgrao se 33. minut kada su crnogorski fudbaleri kreirali prvu pravu gol priliku. Ivanić je centrirao, a Savićev pokušaj glavom da postigne gol spriječio je defanzivac Turske.

Nastavak utakmice donio je konkretniju i življu igru naše reprezentacije. Kreirali su domaći fudbaleri nekoliko prilika i preuzeli kocne igre u svoje ruke.

Takav pristup igri donio je i rezultat. U 45. minutu gol za “hrabre sokole”.

Još jedan gol nakon centaršuta ali je ovaj put lopta završila u mreži gostiju. Na centaršut Tomaševića odlično je reagovao Mirko Ivanić kojem je ovo bio prvi gol u dresu crnogorske reprezentacije.

https://platform.twitter.com/widgets.jsU 67. minutu selektor Tumbaković je izvršio izmjenu. Iz igre je izašao strijelac gola Ivanić a zamijenio ga je Stefan Mugoša.

Drugo poluvrijeme nije bilo zanimljivo koliko i prvi dio susreta. Uglavnom bez velikih prilika pred jednim i drugim golom. Ritam utakmice je bio nešto slabiji.

Dvostruka izmjena u reprezentaciji Crne Gore u 79. minutu. Priliku da zaigraju dobili su Stojković i Jovović koji su zamijenili Marušića odnosno Bećiraja.

Pred sam kraj utakmice, Crna Gora je stigla do izjednačenja. Igrao se 87. minut kada je Stefan Mugoša poravnao rezultat.

Sjajan potez i pogodak Mugoše. Prvo je odličnom fintom izbacio iz igre defanzivca Turske, namjestio sebi poziciju i plasirao loptu u gol za izjednačujući pogodak.

Na samom kraju susreta priliku su dobili i Boljević koji je zamijenio Stefana Savića i Klimenta koji je ušao umjesto Jankovića.