Crna Gora srušila Dansku u Kopenhagenu! (VIDEO)

Piše: Ognjen 1.2k pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore nakon tri kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nalazi se na sedmom nebu!

Večeras u Kopenhagenu, izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića savladali su selekciju Danske 0:1 golom napadača Dinama iz Moskve Fatosa Bećiraja posle sjajnog pasa Stevana Jovetića.

Crna Gora sada ima 7 bodova nakon što su remizirali kao gosti sa Rumunijom i demolirali Kazahstan u prošlom kolu pod Goricom.

I vjerovali su u našem taboru u ovo, i zaslužili su ovi momci da se raduju posle muški odigranih 90 minuta.

Uvodni minuti služili su za odmjeravanje snaga da bi Danci prvi put priprijetili u 8. minutu. Odličan slalom Ankersena koji je šutira pravo u Božovića. Samo pet minuta kasnije Poulsen je pokušao glavom nakon centaršuta ali je taj šut završio iznad prečke.

Bilo je dosta tiho do 32. minuta kada je Stevan Jovetić maestralnom asistencijom uposlio Fatosa Bećiraja koji lobuje golmana Lestera Kaspera Šmajhela i dovodi Crnu Goru u vođstvo.

U 47. minutu velika šansa za Dance nakon kornera, ali je Kristijansen, iako neometan, loše šutirao glavom, da bi 10 minuta kasnije isti igrač iz odlične pozicije šutirao pored gola iz voleja.

Mučili su se izabranici selektora Tumbakovića nakon toga, teško su sastavljali pasove a domaćin je jurio gol za izjednačenje.

I imala je Danska inicijativu ali je možda i najbolju šansu domaći tim propustio u 70. minutu kada je neprecizan bio Dilejni.

4 minuta kasnije solo prodor igrača Rijeke Marka Vešovića koji je dobro šutirao ali ipak pored gola. A onda još jedna sjajna prilika za Dance, šut glavom Kornelijusa i maestralna odbrana Mladena Božovića.

cg-danska-2

79. minut i šut Sista ali ponovo pravo u crnogorskog golmana, da bi Kornelius ponovo glavom pokušao da ugrozi gol ali ponovo bezuspješno.

Imala je domaća selekcija igru, posjed, pokušavali su dugim loptama ka napadačima ali nisu bili dobri u završnicama. Uz sve to imali smo sjajnog Mladen Božovića.

A imali smo i sreće kada je Kornelijus u 88. minutu pogodio prečku.

I sve smo izdržali, čak i još jedan udarac Jorgensena , uspjeli smo da se odbranimo,  i na svoj konto upišemo tri tako ogromna boda!

Naredni meč, “sokole” čeka okršaj sa Jermenijom 11. novembra u gostima.