Crna Gora srušila Dansku i obezbijedila prvo mjesto!

Piše: Ognjen 1k pregleda Dodaj komentar

Herning će još dugo pamtiti rukometašice Crne Gore!

U sjajnoj atmosferi koju su priredili danski navijači “lavice” su slavile rezultatom 23:21 i osvojile prvo mjesto u grupi! U osmini finala igraće sa Angolom.

Danska jeste bila favorit, ali ispostavilo se, samo na papiru. Crna Gora je vodila bukvalno cio meč a jedino vođstvo Dankinje su imale pri rezultatu 1-0. Na poluvremenu bilo je 12-7 za Crnu Goru.

Danska jeste bolje odigrala u drugom poluvremenu ali domaćin je naišao na po njih neprijatno iznenađenje. Otkrovenje prvenstva, mlada Đina Jauković postigla je sedam golova, bombardovala gol i prosto je bila nezaustavljiva! Jedan manje postigla je Jovanka Radičević.

Crna Gora će protiv Angole imati priliku da konačno dođe do četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu.

Danska – Crna Gora 21:23 (7:12)

Herning – „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 12.000. Sudije: Garsija i Marin (Španija). Sedmerci: Danska , Crna Gora 4 (4). Isključenja: Danska 4, Crna Gora 10 minuta.

Danska: Toft (10 odbrana), Poulsen, Skov 1, Okels, Pedersen, Fisker 2, Hansen 8, Gravholt 3, Holmsgard, Bodholt, L. Jorgensen, Kristijansen, Norgard, Ostergard, Burgard 5, S. Jorgensen 2.

Crna Gora: Rajčić, Hasanić, Barjaktarović ( 6 odbrana), B. Pavićević 1, Radičević 6, Jovanović 1, Jauković 7 (1), I. Pavićević, Klikovac, Lazović, Bulatović 6 (2), Ramusović, Mehmedović 1, Despotović, Raičević 1, Grbić.