Crna Gora slavila u Moldaviji! San traje i dalje…

Piše: Ognjen 753 pregleda Dodaj komentar
Vijesti

Golovima Stefana Savića i Fatosa Bećiraja Crna Gora je nakon dvije i po godine pobijedila u gostima, opet je to uradila u Moldaviji, i sačuvala šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Nakon ovih 2:0 u Kišinjevu one svakako nisu mnogo veće nego što su bile prije meča, jer treću poziciju (koja vodi u baraž) drže Šveđani s bodom više od naše reprezentacije, a i do kraja ih čekaju mečevi sa Lihtenštajnom u gostima i Moldavijom kod kuće.

Najviše je profitirala Rusija poslije laganog trijumfa u Lihtenštajnu (7:01, četiri gola Artjoma Dzjube) i preuzela drugu poziciju od “tri krune”. “Zbornaja” odjednom imal sve u svojim rukama, iako tek mora da dočeka Crnu Goru i ode u Moldaviju…

Zato je sve brige, ako ih je uopšte i bilo, prebrinula Austrija i fenomenalnom partijom u Solni dokazala zašto je ubjedljivo prva ekipa u grupi.

Austrijanci su večeras i matematički obezbijedili odlazak na EP.

Crna Gora je protiv Moldavije odlično otvorila meč, povela je pogotkom Savića u devetom minutu iz treće prilike, a onda se do kraja poluvremena mučila.

U nastavku je, ipak, sve došlo na svoje mjesto – Bećiraj je riješio pobjednika, pa je selektor Branko Brnović dao šansu Staniši Mandiću, koji je na debiju odigrao 25 minuta.

TOK MEČA

Kraj utakmice u Kišinjevu. Crna Gora je upisala tri boda koja je ostavljaju u igri za Euro, iako ništa ne zavisi od nje u posljednja dva kola.

Austrija je deklasirala Šveđane sa 4:1 i u velikom stilu obezbijedila EP, dok je Rusija pobjedom nad Lihtenštajnom (7:0) preuzela drugu poziciju koja vodi direktno u Francusku.

Ibrahimović je smanjio rezultat u Solni – Švedska – Austrlija 1:4.