Crna Gora slavila u Češkoj

Piše: Reprezentacija.me 681 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore praktično su obezbijedile plasman na Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Hrvatskoj, pošto su u derbiju grupe 3 u Mostu savladale Češku sa 24:23.

Aktuelni prvak Starog kontinenta nije igrao kako zna, promašio je mnogo šuteva, imao dosta grešaka, ali je na kraju presudio individualni kvalitet.

I to jedne djevojke koja se tek vraća na nekadašnji nivo – Suzane Lazović.

Kružna napadačica Budućnosti, koja je dugo pauzirala zbog bolesti, ušla je u igru pri rezultatu 18:18 i nakon gola Radmile Petrović, sama tri puta zatresla mrežu raspoložene Dominike Milnerove, a onda i iznudila sedmerac iz kojeg je Jovanka Radičević povisila na 23:19 šest i po minuta prije kraja.

Čehinje su do kraja pokušale da izbore bar bod, ali nije bilo vremena za to.

Isti rivali se sastaju i u nedjelju u Bijelom Polju, a pobjedom bi tim Dragana Adžića i teoretski osigurao plasman na EP.

Češka – Crna Gora 23:24 (10:11)

Most – Sportska hala “Banik”. Gledalaca: 1.050. Sudije: Mažeika, Gatelis (Litvanija). Sedmerci: Češka 6 (5), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Češka 2, Crna Gora 8 minuta.

Češka: Dolakova, MILNEROVA (13 odbrana i sedmerac), KNEDLIKOVA 1, Keclikova, HRENKOVA 5 (2), Salčakova, Ručkova, Kutlvašrova, VITKOVA, HRBKOVA 4, Martinkova 5, LUZUMOVA 7 (3), ŠTERBOVA 1, Crhova, Selucka.

Crna Gora: Vukčević (jedan sedmerac), BARJAKTAROVIĆ (osam odbrana), Petrović 4, PAVIĆEVIĆ 1, RADIČEVIĆ 6 (2), Đokić 2, Despotović, Jovanović, A. BULATOVIĆ 3, Klikovac, Malović, LAZOVIĆ 4, Jauković, K. BULATOVIĆ 2, KNEŽEVIĆ 2.