Crna Gora slabija od Grčke na startu turnira u Beogradu

Piše: Reprezentacija.me 825 pregleda Dodaj komentar
BETA

Košarkaši Crne Gore izgubili su od Grčke rezultatom 81:83 (20:18, 16:20, 17:21,28:24) u prvom meču trunira Trofej Beograda 2017.

“Crveni” su na Trofeju Beograda protiv Grčke odigrali prvu pripremnu utakmicu poslije teških priprema na Zlatiboru. Iako se očekivala loša utakmica, obzirom na to da i jedna i druga reprezentacija tek sada kreću sa jačim trening utakmicama poslije priprema, gledali smo vrlo dobar meč i solidnu Crnu Goru. Ukratko, prvo poluvrijeme je bilo dobro, dok su naši pali u drugom. Ipak, moraju da brinu loši periodi u igri naših, previše igubljenih lopti i loša ogranizacija napada u pojedinim momentima, ali Tanjević ima vremena da to ispravi i koriguje.

Meč su otvorili Rajs, Đukanović, Radončić, Barović i Vučević. Sjajna igra u napadu krasila je Crnogorce na otvaranju meča i pored snažne odbrane Grčke i full-court presinga. Pik Rajs-Vooch je dobro funkcionisao, a centar Orlano Medžika je dominirao i pogađao iz svih pozicija.
Grci se nijesu snalazili u napadu, što je rezultiralo sa prednošću naše reprezentacije.
Tanjević je promijenio petorku, ušli su Ivanović, Pavlićević, Todorović, Dubljević i Đurišić, dok je kod gostiju na teren stupio najveća zvijezda Grčke Janis Antetokunpo.
Crna Gora je sjajnom rolom Nikole Ivanovića i dobrom igrom u napadu zatvorila prvu četvrtinu.

Ista petorka je počela drugi kvartal, s tim što smo malo spustili gas u napadu, ali zato ga je dodao Janis koji je prikazao samo dijelić svog repertoara koji mu je donio nastup na All-Star vikendu i titulu Igrača koji je najviše napredovao u najjačoj ligi na svijetu.
Šansu je dobio i Suad Šehović, kapiten Budućnosti je pogodio jednu trojku sa svoje pozicije iz ugla. Nastavio je Tanjević da rotira, vratili su se Rajs, Radončić, Vučević i Pavlićević.
Malo slabija druga četvrtina, sa malo više grešaka i lošijom realizacijom u napadu.
Crna Gora- šut za 2 – 10/18(56%), šut za 3 – 4/10(40%)
17 skokva naspram 16 Grčke, 9 asistencija – 5 više od Grka ali i 9 izgubljenih, 4 više od Grčke.
Na poluvremenu Crna Gora 36:38 Grčka.

Barović, Vučević, Rajs, Đurišić i Vladimir Vlado Mihailović su počeli drugo poluvrijeme.
Nikola Vučević je pokazao zašto je on naš najbolji igrač. Nezaustavljiv u napadu, a najviše raduje to što Vučko koristi sav napadački arsenal koji posjeduje. Prosto je milina gledati kako napada protivničke centre. Na drugoj strani, kad god je Janis na terenu, napad Grčke ide preko njega.
Đukanović je zamjenio Mihailovića a Ivanović Rajsa. Dubljević se u istom periodu vratio na teren tako da smo imali priliku da gledamo tandem Vučević-Dubljević koji će nas vjerovatno predvoditi na Evropskom prvenstvu. Grci su na pola treće četvrtine vodili, predvodio ih je Antetokunpo.
Đurišić je trojkom prekinuo kratak “sušni” period naših, a ponovo je dobru minijaturu imao Džoni Ivanović.
Nastupio je period loše igre “crvenih”, sa puno grešeka u predaji lopte, organizaciji napada kao i pad u koncetraciji što su Grci iskoristili da se odlijepe na +6, iako se do tog momenta igralo poen za poen.
Na kraju treće četvrtine Crna Gora 53:59 Grčka.

BETA

U posljednjoj četvrtini Grci su nastavili da održavaju prednost, naši su preko Vučevića pokušavali da priđu ali su nas propusti u odbrani koštali poena.
Barović, Vučević, Radončić, Đukanović i Rajs su činili petorku u tim momentima.
Ipak, trojkom Đukanovića, i poenima Vučevića, prišli smo na minus 2 na 3 minuta do kraja meča.
Grci su se ponovo odlijepili poenima Printezisa, ali rezultatsku neizvjesnost vraćaju večeras sjajni Ivanović i Bojan Dubljević.
Tačku na meč, činilo se, stavio je Papas trojkom na 20 sekundi do kraja utakmice.
Neizvjesnost je opet vratio naš najbolji igrač večeras, Nikola Ivanović koji je pogodio uz faul za minus 1 na 10 sekundi do kraja. Papas je promašio jedno od dva slobodnih bacanja, tako da je Crna Gora na 9 sekundi do posljednjeg zvuka sirene imala napad za produžetke ili pobjedu. Nakon tajmauta Tanjevića, Ivanović je napravio sjajnu poziciju ali je promašio polaganje.
Na kraju, Crna Gora 81:83 Grčka.

Naši su za dva pogodili 17/30 šuteva, odnosno vrlo dobrih 57%, za tri 8/20 – 40% dok smo imali i 6 promašenih bacanja.
Grci su nas nadskočili za dva ofanzivna skoka 25:27, a imali su i dvije asistencije više – 15:17. Ipak, najveća muka za Tanjevića biće izgubljene lopte, Crna Gora ih je večeras imala 20.
Kod nas najefikasniji bio je Nikola Ivanović sa 22 poena, Vučević je dodao 18 poena i 9 skokova kao i 4 asistencije, Dubljević je imao 10 poena i 6 skokova.
Janis je imao 20 poena, dodao 9 skokva i 4 asistencije. Papas je ubacio 17 poena, Slukas 11 a Papanikolau 9 koševa.