Crna Gora savladala Tursku!

Piše: Reprezentacija.me 893 pregleda Dodaj komentar

Sjajna pobjeda naše mlade reprezentacije na otvaranju Evropskog prvenstva u Grčkoj.

U neizvjesnom meču, sa mnogo grešaka na obje strane i slabim procentima šuta za tri poena, ”crveni” su borbenom igrom u odbrani nadoknadili sve propuste u napadu i napravili veliki korak ka cilju – opstanku u A diviziji.

Izabranici Dušana Dubljevića nakon produžetka su savladali Tursku 73:69 u prvom kolu grupe B. ”Crveni” su do pobjede mogli i u regularnom toku, a u dodatnih pet minuta pokazali su karakter i nakon velike borbe srušili velikog protivnika. Crna Gora u nedjelju od 13 i 30 igra sa Francuskom, koja je savladala Island 58:50.

Turska je bolje počela, prvu četvrtinu dobila 16:11, ali je Crna Gora do poluvremena preokrenula na 29:27.

U igri na mali broj poena, izgledalo je da je odlučujuća prednost napravljena u prvom dijelu posljednjeg perioda (58:50).

Turska je, međutim, uzvratila serijom 5:0, uz tehničku grešku klupi Crne Gore zbog prigovora, a Filip Bakić trojkom doveo naš tim na ”plus šest” (61:55), tri minuta prije kraja.

Uzbuđenja su, međutim, tek počela, Turci su sa šest poena definitivno uhvatili priključak, pa je posljednji minut odlučivao pobjednika…

Oba tima promašila su trojke u naredna dva napada, Crna Gora imala loptu 13 sekundi prije kraja, ali je ostalo 61:61…

U produžecima su „crveni“, ipak, zadržali koncentraciju, kontrolisali rezultat, a trojkom Milića Starovlaha poveli 69:65, minut i 50 do kraja. Starovlah je u penal završnici bio mirne ruke, postigao tri od četiri penala i zaključio meč.

Miloš Popović je bio najbolji sa 19 poena i 15 skokova, Bakić je ubacio 16, a Starovlah 13.

Crna Gora u nedjelju od 13 i 30 igra sa Francuskom, koja je savladala Island 58:50.