Crna Gora savladala SAD, sa Španijom za 5. mjesto

Piše: Vladan 818 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Beogradu – izabranici Veljka Uskokovića savladali su danas Sjedinjene Američke Države sa 12:10 (3:3, 6:3, 2:2, 1:2), u prvom meču za plasman od 5. do 8. mjesta.

“Ajkulice” će u nedjelju (18 sati) za peto mjesto igrati protiv Španije, koja je pobijedila Italiju 12:8.

To je četvrta pobjeda naše selekcije, nakon trijumfa u grupi protiv Holandije i Japana, te protiv Australije u osmini finala. Crna Gora je na šampionatu upisala i tri poraza, u grupi od Hrvatske i Španije, te od Mađarske u četvrtfinalu.

Što se meča tiče, Amerinaci su vodili samo u prvoj četvtini, tri puta sa golom razlike, a kada je Đuro Radović početkom druge dionice donio prvo vođstvo, Crna Gora više do kraja meča nije ispuštala prednost.

Filip Gardašević je u drugoj četvrtini donio prvo vođstvo od tri gola razlike (8:5), što je bila i najveća razlika na meču, ukupno u četiri navrata, a posljednji put na 11:8, na 33 sekunde prije kraja treće četvrtine.

Amerikanci su priprijetili na sedam minuta prije kraja, kada su smanjili na 10:11, ali Uskokovićevi puleni do kraja meča više nijesu primili nijedan gol, dok je Blažo Mitrović stavio tačku na meč, golom za 10:10, na dva minuta i 17 sekundi prije kraja…

Crna Gora – SAD 12:10 (3:3, 6:3, 2:2, 2:1)

Beograd – Bazen “Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 150. Sudije: Shapers (Holandija), Kiranis (Grčka). Igrač više: Crna Gora 11 (3), SAD 10 (4), Peterci: Crna Gora 1 (1), SAD 1 (1)

Crna Gora: Tešanović (12 odbrana), Matković, Franeta, Saveljić 1, Mitrović 3, Vujošević 1, Ukropina, Gardašević 1, Radović 2, Moskov 3, Spaić 1, Grgurević, Mandić.

SAD: Volf (14 odbrana), Daub 2, Abramson 2, Vojčečovski, Ozborn 3, Vudhed, Biskonti, Erhart 1, Kavano, Molten, Jurasius, Huper 2, Marfi.