Crna Gora savladala Rumuniju na startu Evropskog prvenstva

0
653

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 1999. i mlađi, u prvom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Minsku, savladala je Rumuniju 8:5 (1:2, 2:0, 3:1, 2:2).

Izabranici Slobodana Mačića u ponedjeljak igraju sa Bjelorusijom od 18:10h po našem vremenu, dok je derbi sa Grčkom zakazan za utorak.

U prvoj četvrtini Rumunija je dva puta vodila, na kraju te dionice bilo je 2:1, a jedini gol za Crnu Goru postigao je Matković. Mačić je izjednačio, a prvo vođstvo Crnoj Gori donosi Mijušković na minut ipo do poluvremena. Nakon druge četvrtine vodili smo 3:2.

Matković je otvorio treću dionicu za plus dva, istu prednost imali smo i na tri minuta do kraja tog perioda, pogodio je Ćetković za 5:3, Mijušković je bio precizan za +3. Sa dva uzastopna gola u posljednjoj četvrtini Rumunija je prišla na gol zaostatka, ali je uzvratio Savo Ćetković sa dva gola za 8:5. To je bio i konačan rezultat meča.

Tri gola za našu selekciju postigao je Ćetković, po dva su upisali Mijušković i Matković, a jedan Mačić.

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Martin Gardašević, Savo Ćetković 3, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović, Aljoša Mačić 1, Luka Murišić, Petar Mijušković 2, Đuro Radović, Uroš Vučurović, Dušan Matković 2, Branko Franeta, Alen Isljamović.

Rumunija: Abrudan, Bota, Lutesku, Antipa 2, Ilisije, Vlaseanu 1, Albu, Cenk, Kari, Georgesku 2, Kolodrovski, Sganta.

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

Pobjednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igrati baraž za četvrtfinale.

RASPORED TAKMIČENJA:

Grupa A: Španija 3, Hrvatska 3, Turska, Slovenija

Grupa B: Crna Gora 3, Grčka 3, Bjelorusija, Rumunija

Grupa C: Mađarska 3, Italija 3, Gruzija, Francuska

Grupa D: Rusija 3, Srbija 3, Velika Britanija, Holandija

Dan 1, 26. avgust:

08:00h Španija – Turska 13:1

09:40h Hrvatska – Slovenija 14:4

11:20h Rusija – Velika Britanija 19:2

13:00h Srbija – Holandija 11:5

14:40h Mađarska – Gruzija 14:8

16:20h Italija – Francuska 12:6

18:10h Bjelorusija – Grčka 3:18

19:40h Crna Gora – Rumunija 8:5

Dan 2, 27. avgust:

08:00h Holandija – Velika Britanija

09:40h Grčka – Rumunija

11:20h Slovenija – Turska

13:00h Francuska – Gruzija

14:40h Rusija – Srbija

16:20h Mađarska – Italija

18:10h Crna Gora – Bjelorusija

19:40h Španija – Hrvatska

Dan 3, 28. avgust:

08:00h Italija – Gruzija

09:40h Rusija – Holandija

11:20h Mađarska – Francuska

13:00h Hrvatska – Turska

14:40h Crna Gora – Grčka

16:20h Španija – Slovenija

18:10h Bjelorusija – Rumunija

19:40h Srbija – Velika Britanija