Crna Gora savladala Rumuniju na startu Evropskog prvenstva

Piše: Vladan 779 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 1999. i mlađi, u prvom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Minsku, savladala je Rumuniju 8:5 (1:2, 2:0, 3:1, 2:2).

Izabranici Slobodana Mačića u ponedjeljak igraju sa Bjelorusijom od 18:10h po našem vremenu, dok je derbi sa Grčkom zakazan za utorak.

U prvoj četvrtini Rumunija je dva puta vodila, na kraju te dionice bilo je 2:1, a jedini gol za Crnu Goru postigao je Matković. Mačić je izjednačio, a prvo vođstvo Crnoj Gori donosi Mijušković na minut ipo do poluvremena. Nakon druge četvrtine vodili smo 3:2.

Matković je otvorio treću dionicu za plus dva, istu prednost imali smo i na tri minuta do kraja tog perioda, pogodio je Ćetković za 5:3, Mijušković je bio precizan za +3. Sa dva uzastopna gola u posljednjoj četvrtini Rumunija je prišla na gol zaostatka, ali je uzvratio Savo Ćetković sa dva gola za 8:5. To je bio i konačan rezultat meča.

Tri gola za našu selekciju postigao je Ćetković, po dva su upisali Mijušković i Matković, a jedan Mačić.

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Martin Gardašević, Savo Ćetković 3, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović, Aljoša Mačić 1, Luka Murišić, Petar Mijušković 2, Đuro Radović, Uroš Vučurović, Dušan Matković 2, Branko Franeta, Alen Isljamović.

Rumunija: Abrudan, Bota, Lutesku, Antipa 2, Ilisije, Vlaseanu 1, Albu, Cenk, Kari, Georgesku 2, Kolodrovski, Sganta.

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

Pobjednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igrati baraž za četvrtfinale.