Crna Gora savladala Bjelorusiju

Piše: Ognjen 803 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore pobijedili su Bjelorusiju 2:0 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Podgorici.

Izabranici Faruka Hadžibegića dominirali su u prvom poluvremenu kada su i dali golove, da bi u nastavku kontrolisali rezultat bez istaknute želje da se isti uveća.

Pred rekordno malim brojem gledalaca (zvanično 1371), “sokoli” su odlično otvorili duel protiv selekcije koja će nastupiti u baražu Lige nacija i pokušati da se domogne EP iduće godine.

Nakon što su “preživjeli” prvi minut i opasan pokušaj gostiju preko Lisakoviča, naši su poveli preko Mugoše koji je odlično reagovao poslije centaršuta Boljevića.

Igrao se osmi minut utakmice kada je Crna Gora došla u vođstvo, a nedugo zatim prednost je duplirana. Do prvijenca u dresu sa državnim grbom došao je Hakšabanović.

1. Crna Gora – Bjelorusija 2:0 (Mugoša 8, Hakšabanović 14)