Crna Gora razbila Rumuniju i plasirala se na finalni turnir Svjetske lige!

Piše: Ognjen 684 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se na finalni turnir Svjetske lige koji će se održati od 18. do 23. juna. “Ajkule” su u posljednjem kolu grupe A Preliminarnog dijela Svjetske lige savladale u Bukureštu selekciju Rumunije 12:4 i nakon finalnog turnira Evropa kupa izborili i plasman među osam najboljih reprezentacije ovog takmičenja. Našoj selekciji je bila potrebna pobjeda od šest golova razlike. Podsjećamo, grupu smo završili kao prvoplasirani sa tri pobjede (Srbija 11:8, Rumunija 13:2 i 12:4) i porazom od Srbije 7:4

RUMUNIJA – CRNA GORA 4:12 (1:1, 2:3, 1:4, 0:4)

Crna Gora: Lazović, Draško Brguljan 2, Matija Brguljan, Petković, Đuro Radović, Popadić, Drašković, Đurđić 3, Ivović 6, Sarić 1, Čučković, Klikovac, Kandić.

Rumunija: Florin, Radu 1, Tiberiu, F. Andrei, Robert, P. Andrei 1, Đorđesku 1, Minea 1, Dimitri, Nikulae, G. Andrei, A. Andrei, P. Luka.

TOK MEČA:

Rumunija je golom Radua otvorila meč. Nakon dva minuta igre izjednačio je Draško Brguljan. Nakon prve dionice 1:1.

Dva ipo minuta druge četvrtine, i dalje 1:1. Ivović dovodi Crnu Goru u vođstvo, 2:1. Izjednačio je Đorđesku na dva ipo minuta do poluvremena. No, brzi gol Crne Gore, ponovo precizan Ivović za vođstvo od 3:2. Sarić pogađa sa igračem više za 4:2. U posljednjim sekundama P. Andrei smanjuje na 3:4. Poluvrijeme.

Nakon, takođe dva ipo minuta treće dionice, Đurđić pogađa za 5:3, a na plus tri povećao je Ivović. Dva ipo minuta do kraja četvrtine ponovo pogađa Ivović za 7:3. Minea smanjuje na 7:4, ali Đurđić na sedan sekundi do kraja četvrtine postiže gol za 8:4.

Na startu posljednjeg perioda Draško Brguljan povećava na 9:4. Šest minuta do kraja peterac koristi Ivović za 10:4. Na tri ipo minuta do kraja meča Đurđić pogađa za 11:4. Novi gol Ivovića za 12:4. KRAJ