Crna Gora razbila Brazil i plasirala se u četvrtfinale!

Piše: Vladan 816 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Brazil u poslednjoj utakmici grupne faze.

Mladi vaterpolisti Crne Gore su bili bolji od Brazila 19:11.

Ovo je druga pobjeda u grupi i obezbijedili su direktan plasman u četvrtfinale Svjetskog juniorskog prvenstva.

Od početka utakmice Crna Gora je vodila, da bi na kraju i ubjedljivo pobijedila. Već na početku utakmice, momci Veljka Uskokovića su poveli 4:0 i do kraja prvog poluvremena održavali razliku od četiri gola, pa je rezultat na poluvremenu bio 9:5.

U drugom poluvremenu, Brazil je pružio jači otpor i pokušavao da smanji prednost. Preko njihovog najboljeg igrača, Vergara, došli su na samo 2 gola razlike (10:8). Međutim, ‘ajkulice’ su pojačale tempo, tako da su do kraja utakmice povećavali prednost. Tri minuta prije kraja imali su najveću prednost od 17:11, da bi u poslednjem minutu, golom najboljeg igrača Mijuškovića imali i najveću prednost na meču 19:11, što je bio i konačan rezultat.

Najbolji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Petar Mijušković sa 5 golova. Po 4 gola su dali kapiten Aleksa Ukropina i Đuro Radović. Savo Ćetković, Nicolas Saveljić i Dušan Matković su postigli po 2 gola.

U reprezentaciji Brazila, najefikasniji je bio Vergara, za kojeg naši momci nisu imali rešenja i postigao je 8 od ukupno 11 golova svog tima.

Crna Gora će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Sjedinjenih Američkih Država i Rusije.

Četvrtfinalna utakmica se igra u četvrtak

Brazil – Crna Gora 11:19 (1:5, 4:4, 4:4, 2:6)

Brazil: Fernandeš (11 odbrana), Pesim 1, Silva 1, Poki, Rios, Lukato 1, Vergara 8, Kerkis, Pedrosa, Šteleti, Mendeš.

Crna Gora: Krivokapić (sedam odbrana), Rašković, Ćetković 2, Saveljić 2, Matković 1, Latković 1, Ukropina 4, Mijušković 5, Radović 4, Banićević, Franeta.