Crna Gora protutnjala kroz Minsk

Piše: Reprezentacija.me 820 pregleda Dodaj komentar
bbf.by

Košarkaši Crne Gore su savladali ekipu Bjelorusije na gostovanju ubjedljivim rezultatom 91:67 (24:16, 31:15, 14:18, 22:18) u okviru drugog kola grupe A kvalifikacija za Mundobasket u Kini.

Nakon poraza od Španije u Podgorici, izabranici Zvezdana Mitrovića gostovali su Bjelorusiji, sa kojom će se, po svemu sudeći, boriti za treće mjesto u grupi A, koje vodi u drugi krug.

Bjelorusija je na startu poražena na gostovanju Sloveniji, a riječ je o selekciji, koja može da bude veoma neugodna, obzirom na to da je uigrana i da većina igrača nastupa u istom timu, Cmokiju iz Minska. Ipak, naši momci su prikazali mnogo bolju igru nego u Podgorici i nijesu dozvolili da se pobjednik meča dovode u pitanje.

Zanimljivo je istaći da utakmica nije počela u zakazanom terminu od 17:30 po našem vremenu, zbog tehiničkih problema. Nakon što je zamijenjen jedan od koševa, duel je počeo tek od 19:00 sati.

KSCG

Startna petorka Crne Gore u Minsku bila je: Ivanović, Mihailović, Radović, Grin, Sekulić.
Utakmicu smo otvorili sjanom serijom 12:2 koju je začinio zakucavanjem Nemke Radović na 6 minuta do kraja prve četvrtine.

Dobra i snažna igra u odbrani kao i presing na polovini protivnika dovele su do toga da se Crna Gora već na startu odlijepi i pokaže da je ozbiljna u namjeri da odnese čitav plijen. Polaganjem Blagote Sekulića na 3 minuta do kraja Crna Gora je otišla na plus 11, a na kraju prvog kvartala bilo je +8 za goste.

U drugoj smo dodali gas i definitvno riješili pitanje pobjednika. Raspoloženi su bili Sekulić, Ivanović i Šehović koji su nemilosrdno zatrpavali koš protivnika sa svih pozicija. Do poluvremena razlika je rasla i do 27 poena na minut i po do kraja prvog dijela.

Odlična odbrana tima Zvezdana Mitrovića natjerala je rivala na čak 15 izgubljenih lopti, odličan ofanzivni skok (čak 12), vrlo raznovrsna igra u napadu, u kome su ulogu imali svi igrači.

Najefikasniji na poluvremenu bio je Nemanja Radović sa 10, odličan Blagota Sekulić sa devet poena i sedam skokova, Džavonte Grin je ubacio osam.

U trećoj četvrtini vidjeli smo i posljednji trzaj domaćina da se vrati u ovu utakmicu, u jednom momentu su prišli na -16, međutim naši momci su preko trojki Radovića, Ivanovića i Mihailovića kao i preko sjajnog Grina uspjeli da vrate prednost i privedu pretposljednju četvrtinu kraju sa komfornih +20.

Posljednja četvrtina ili u ovom slučaju popularni “garbage time” je poslužio našim momcima da povećaju prednost i privedu meč kraju a da se praktično i ne oznoje.

“Crveni” su ravnomjerno raspodijelili poene, Grin je postigao 13 poena uz 6 skokova, Sekulić 11 poena i 10 skokova, Vranješ 10, Ivanović 11, Radović 19 poena i 8 skokova.

Kod domaćina najbolji su bili Meščarakov sa 12, Litih sa 18, i Vejns sa 8 postignutih poena.

Sljedeći meč naša reprezentacija igra 23. februara sljedeće godine protiv Slovenije kod kuće.