Crna Gora poslije preokreta bolja od Gruzije

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija savladala je Gruziju (3:2) u pripremnom meču u Podgorici, ukupno trećem u šest dana za ekipu Mojaša Radonjića.

Nakon poraza od Ukrajine i pobjede nad Slovenijom na turniru “Valerij Lobanovski”) prošle sedmice, Crna Gora je pod Goricom imala problema prvih pola sata, bila i u minusu (gol Haraišvilija), a onda stvorila nekoliko velikih šansi koje su najavile izjednačenje.

Donio ga je Oliver Šarkić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je pogodio iz penala, a prije toga je imao veliku šansu iz igre, baš kao i Camaj. U prvih 45 minuta će se pamtiti i odličan udarac Krstovića.

U nastavku, opet je Gruzija prva povela, i opet preko Haraišvilija, koji je u 60. minutu majstorski matirao Matiju Šarkića sa desetak metara.

Uslijedio je, međutim, zaslužen preokret – prvo je na 2:2 izjednačio Šarkić drugim pogotkom poslije asistencije odličnog Camaja, a preokret je potpisao rezervista Perović u 88. minutu.

Iza nas je naporan ciklus, jer smo imali i puno povreda. Vidjelo se večeras da su igrači potrošeni. U odbrani smo u svim mečevima imali najviše problema, ali to je i objektivno s obzirom na to da nismo kompletni u posljednjoj liniji. Jurili smo rezultat, imali smo i sreće da preokrenemo i dobro se završilo”, rekao je selektor Radonjić i dodao:

“Ima još igrača koji nisu mogli da budu sa nama, nego zbog povreda, nego zbog obaveza u klubovima u baražu. Naredni rival je Kazahstan u kvalifikacijama, biće teško”, istakao je Radonjić.

U večerašnjem meču za Crnu Goru su igrali: M. Šarkić, Rašo, A. Vukčević (84. Lončar), Azemović, Krstović, Đuričković, O. Šarkić, Camaj, Petrović (79. Perović), Kotorac (65. S. Vukčević), Đ. Vukčević (46. Drinčić).